עצרת תמיכה בניו יורק
עצרת תמיכה בניו יורק אביטל מיכלסון

בקהילה היהודית בניו יורק זועמים על החלטת הקונסוליה הישראלית לאפשר, למרות המחאה, לקרן החדשה לישראל להשתתף בצעדה שתתקיים במנהטן בסוף החודש.

בקהילה היהודית הופתעו לגלות כי דווקא מי שתומך בהשתתפותה של הקרן בצעדה היא הקונסוליה הישראלית באישור משרד החוץ בישראל זאת למרות שהקרן החדשה לא מסתירה את דעותיה ביחס לחרם על יישובי יו"ש.

"הופתענו לגלות שאנחנו בניו יורק נאלצים להילחם נגד הקרן החדשה בעוד שדווקא הקונסוליה הישראלית שאמורה לייצג את האינטרס הישראלי פוגעת בנו ומעודדת בעקיפין חרם על ישראל או על יהודה ושומרון", אומר הרב דוד אלגזי, אחד מחשובי הרבנים בקהילה היהודית בניו יורק לערוץ 7.

בכירי הקהילה היהודית משקיעים מאמצים ומשאבים גדולים כדי לבלום ניסיונות מצד ארגוני שמאל קיצוניים, ארגונים אנטישמים וארגונים פרו פלסטינים להחרים את ישראל בכלל ואת יהודה ושומרון בפרט.

"כיצד יכול להיות שאנחנו חוטפים סטירת לחי דווקא מצד הקונסוליה הישראלית שאמורה לייצג את ישראל נאמנה בגאון ובגאווה ולא להתקפל מול ארגונים שלא מעבירים מסר ברור ועקבי נגד תנועות פוליטיות שלכאורה יהודיות וציוניות אך תומכות בפגיעה במדינת ישראל - בתל אביב, בחדרה, באריאל או בכפר אדומים. זו עזות מצח", אמר הרב.

נציין כי דוברת הקרן החדשה לישראל נעמי פייס כתבה בעבר במאמר דעה כי אירגונה רואה את החרם על יהודה ושומרון כלגיטימי וחיובי ואין להם כל בעיה להעניק מענקים כספיים לארגונים שתומכים ומסייעים לחרם על יהודה ושומרון.

באתר האינטרנט של הקרן החדשה לישראל ניתן לגלות כי הארגון תומך בארגוני שמאל קיצוניים ובעייתיים לא רק מול הימין אלא מול מדיניות הממשלה בישראל.

בין הארגונים, על פי האתר, שזוכים לתמיכה מצד הקרן - ''שוברים שתיקה'' המכפיש את חיילי צה"ל ברחבי העולם, ''מחסום וואטש'' שמשבש את פעילות צה"ל במחסומים ביו"ש, ''רבנים בעד זכויות אדם'', ''עדאללה'', ''מוסאווה'' ועוד.

משרד החוץ בישראל מסר בתגובה "משרד החוץ הינו הראשון שנלחם ביוזמות של חרמות כנגד ישראל. הדיפלומטים הישראלים הינם בקו החזית ומתמודדים עם תופעה זו, יום יום, ובזירות שונות. המצעד בניו יורק הינו חג של התלכדות לכל תומכי ישראל. מדינת ישראל אינה רואה במצעד התמיכה בישראל זירה להתכתשות פוליטית מכל סוג שהוא. לאורך השנים השתתפו במצעד מנהיגים ישראלים ויהודים מכל קצוות הקשת הפוליטית. הקונסוליה הכללית של ישראל בניו יורק מעולם לא נקטה עמדה פוליטית בעד או נגד אף אחת מהקבוצות הרבות והמגוונות המשתתפות במצעד".  

דובר הקונסוליה הכללית של ישראל בניו יורק מסר כי "הטענה כאילו הקונסול הכללי של ישראל בניו יורק 'החליט לאפשר', כביכול, את השתתפותה של הקרן החדשה במצעד, הינה טענה שקרית. זאת, לו רק בשל כך שאין לקונסוליה שום סמכות או רשות או מקום עמידה לקבל או להתנגד להחלטה כזאת, שכן אין מדובר כלל במצעד שמפיקה הקונסוליה אלא באירוע שמפיק הארגון היהודי JCRC  הנתמך ע''י ארגון הגג של המוסדות היהודיים בנ''י ה-UJA Federation.

למען הסר ספק, מעולם, איש ממארגני המצעד  או מי מטעמו לא ביקש את עמדתה של הקונסוליה הכללית בשאלה זו או התייעץ עם הקונסוליה או עם מי מטעמה בשאלת השתתפות הקרן החדשה ומעולם מעולם לא התבטא הקונסול הכללי, או מי מטעמו, או מי מעובדי הקונסוליה בין במפורש, בין במשתמע, בין במרומז בין בפרהסיה בין בסתר בין בגלוי בעד השתתפות הקרן החדשה במצעד.  הקונסוליה הכללית של ישראל מודיעה כי כל אמירה שיתכן ונאמרה ע''י מאן דהו אשר מציגה מציאות אחרת מן האמור לעיל, הינה אמירה שאיננה אמת", לשון התגובה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו