השר דנון: לספר את גבורת הלוחמים במשמר הירדן

"סיפורם של הלוחמים מבטא את נחישות המתיישבים הראשונים בארצנו תוך תנאי בדידות", אמר השר דני דנון בטקס לציון יום הקמת משמר הירדן.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ג' בסיון תשע"ה

השר דנון: לספר את גבורת הלוחמים במשמר הירדן-ערוץ 7
דני דנון
צילום: מאיר סלע

שר המדע, דני דנון (ליכוד) השתתף היום בטקס לציון יום הקמתה של המושבה משמר הירדן.

דנון פנה לשר החינוך נפתלי בנט ואמר כי "תכנית הלימודים בבתי הספר חייבת לכלול את סיפורי הגבורה ומורשת הקרב מהקרבות במשמר הירדן.

סיפורם של הלוחמים מבטא את נחישותם של המתיישבים הראשונים בארצנו תוך תנאי בדידות ומחסור קשים".

דנון הוסיף כי "עלינו להנציח את סיפורם ולזכור כי הם אלו שמהווים בעבורנו מודל לחיקוי".

האירוע שהתקיים במשמר הירדן נערך גם במלאת 131 שנים להקמתה של המושבה וגם 67 שנים לנפילתה בקרבות לאחר מעשי גבורה ראשונים במעלה של אנשיה.

"סיפורה של מושבת "העלייה הראשונה" משמר הירדן מיום ייסודה בשנת 1884 ועד כיבושה בידי הצבא הסורי והריסתה במלחמת העצמאות בשנת 1948, הוא מסיפורי הגבורה המופלאים ביותר בתולדות הציונות. סיפור שלא זכה עד כה להארה וגילוי ראויים", קובע ההיסטוריון אריה יצחקי, יו"ר העמותה להנצחת משמר הירדן, הפועל בשנים האחרונות לחשיפת סיפורה של המושבה והקרבות שהתחוללו בה בפני הציבור הישראלי.

"הטכס הממלכתי-צבאי המתקיים מדי שנה מנציח את נחישותם של המתיישבים החלוצים שנאחזו באדמתם בתנאי בדידות ומחסור, ואת גבורת הלוחמים המעטים דלי החימוש שהגנו עליה בגבורה עילאית מול כוח עצום ורב של הצבא הסורי החמוש במיטב אמצעי הלחימה, ועושה צדק היסטורי עם משפחות גיבורי הציונות", מוסיף יצחקי.