מיני רצועת עזה

מתחם תלת-מימדי המדמה את המבנה הטופוגרפי של עזה נכנס לשימוש בבסיס האימונים של פיקוד הדרום ויאפשר למתאמנים להכיר את הרצועה מקרוב.

אתר צה"ל , ג' בסיון תשע"ה

מיני רצועת עזה      -ערוץ 7
תלת מימדי
צילום: דובר צה"ל

מודל אימונים חדש בפיקוד הדרום: מתחם תלת-מימדי חדש נבנה לאחרונה בבסיס האימונים הפיקודי. למעשה, מדובר בדגם המדמה את המבנה הטופוגרפי של רצועת עזה ושל הישובים סביב הרצועה, ונועד ללמידת השטח לפני כניסה לתעסוקה מבצעית.

המתחם מציע מגוון רחב מאוד של אימונים ותרגולות המדמות את תוואי השטח הייחודי של רצועת עזה, והוא מאפשר למתאמנים להכיר את השטח לעומק.

גודל המבנה הוא של 50 מ"ר, והוא מציג את היישובים סמוכי הגדר, את גדר המערכת וכמו כן את הערים המרכזיות ברצועת עזה. "המבנה מייצר אימון ברמה גבוהה יותר מהסתכלות במפה או בתצלומי אוויר", אמר מפקד הבסיס, סא"ל ירון בוסקילה. "המתחם מאפשר למפקדים ללמוד את תוואי השטח לפני ההגעה לגזרה ותחילת הביטחון השוטף".

במתחם ישתמשו החיילים המתאמנים בבסיס במסגרת הכנה לתעסוקה מבצעית ברצועת עזה. "הדגם יסייע למפקדים ולחיילים רבים להכיר את רצועת עזה ואת היישובים הסמוכים לה", סיפר סא"ל בוסקילה.

"האזור הוא אזור צפוף מאוד ומורכב מבחינת יישובים ומבנים, גם בתוך הרצועה וגם מבחינת היישובים המקיפים אותה. בעזרת הדגם הייחודי הזה נוכל להמחיש את השטח ולתת תמונה גזרתית רחבה בקלות", הסביר.