גרשון מסיקה
גרשון מסיקהצילום: יונתן סינדל, פלאש 90

גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון, התייחס הבוקר (שישי) לחתימתו על הסכם עד מדינה בפרשת "ישראל ביתנו".

מסיקה, שנעצר ונחקר כחשוד במסגרת פרשת השחיתות, הודיע אתמול כי הוא משעה את עצמו מתפקיד ראש המועצה.

"בפתחו של ערב חג מתן תורה אני מרגיש כעת הרבה יותר שלם עם עצמי", סיפר מסיקה בעמוד הפייסבוק שלו. "לאורך כל תקופת עשייתי הציבורית שמתי את טובתו של השומרון ופיתוחו מעל לכל דבר אחר. דאגתי לשומרון ולתושבים הנפלאים זה בדיוק גם מה שעמד לנגד עיניי כשגמלה בליבי ההחלטה להגיע להסדר מול המדינה''.

מסיקה הבהיר כי חרף רצונו להשעות את עצמו מתפקיד ראש המועצה, הוא מתכוון להמשיך ולפעול למען השומרון ולמען תושביו. "אני מרגיש שהעשייה שלי למען השומרון לא יכולה לצאת לחופש ובטח שלא יכולה להיפסק מכיוון שאנו מצויים כעת בים מדיני סוער שגליו גבוהים ועשויים לטלטל גם ספינות גדולות ויציבות.

''דווקא עכשיו אני חש שיש על כתפיי אחריות כבדה לדאוג לכך שביכורי השומרון ימשיכו לפאר את כל בית ישראל גם בעתיד''.

מסיקה ביקש להבהיר כי ההסדר שנחתם עמו, לא היה מוצע לו אם היה חשד או ספק קטן שפעל כדי לקדם את עצמו או את רווחתו האישית. "הצהרת היחידה החוקרת מהיום בו נפתחה החקירה כי לא לקחתי אגורה שחוקה לכיסי ומה שעיתי נעשה למען תושבי השומרון תקפה, שרירה וקיימת.

"בערב החג הזה אני מבקש להודות פעם נוספת לכל תושבי השומרון ובמיוחד לעובדי המועצה אשר תמכו במשפחתי ובי לכל אורך החודשים האחרונים", הוסיף מסיקה.

מי שמכהן כראש המועצה בפועל הוא סגנו של מסיקה, יוסי דגן, שאמר אתמול כי "כממלא מקומו אני מתכוון להמשיך את חזונו ולעבוד במרץ על מנת שהמועצה האזורית שומרון תמשיך להוביל בכל התחומים – בבניה, בשירות לתושב ובמקצועיות - לטובת כלל תושבי השומרון.

"זה יום קשה לשומרון", הוסיף דגן. ''גרשון הוא סוג של אבא למאות עובדי המועצה וכך גם מרגישים כלפיו הרוב המוחלט של התושבים בשומרון. אני זוכה לשרת לצידו כבר 7 שנים וחצי ואני מכיר את האיש: איש חזון, איש של יושר, חסד ונתינה ובעיקר איש עשייה''.