אולמרט הבוקר
אולמרט הבוקרצילום: עמי שומן

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר הבוקר (שני) שמונה חודשי מאסר בפועל על ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט בפרשת "מעטפות הכסף" שקיבל מאיש העסקים משה טלנסקי.

הרכב השופטים, בראשות סגן נשיא בית המשפט השופט יעקב צבן, גזר על אולמרט גם שמונה חודשי מאסר על תנאי וקנס כספי בגובה מאה אלף שקלים. תקופת המאסר בפועל תתווסף לשש שנות המאסר שנגזרו על אולמרט בפרשת הולילנד.

השופט צבן אמר בהקראת גזר הדין כי "דגל שחור מתנוסס על התנהגותו והיא מחייבת ענישה משמעותית''. לדבריו "לא ניתן להפריד בין עצם יצירת הקופה, כניסת הכספים בקופה והשימוש שנעשה בהם בהסתמך על הערכים המוגנים שהופרו על ידי הנאשם פעם ועוד פעם.

''איש ציבור, שר בממשלה, מקבל כספים במזומן, בדולרים, חלקם בקופה סודית, עושה בהם שימושים פרטיים, אינו מדווח לאיש, חוטא בעצמו, מחטיא את השירות הציבורי וללא דיווח", תיאר השופט צבן.

עו"ד אייל רוזובסקי, פרקליטו של אולמרט, אמר כי "בכוונת מר אולמרט ובכוונתנו לערער על הכרעת הדין וממילא על גזר הדין שניתן היום. אנחנו מכבדים מאוד את בית המשפט אך בהכרעת הדין שהרשיעה את אולמרט נפלו קשיים ופגמים''. לבקשת עו"ד רוזובסקי עוכב ביצוע עונש המאסר בפועל למשך 45 יום.

נזכיר כי בשנת 2012 זוכה אולמרט מחמת הספק, אך השופטים הפכו את החלטתם לפני כחודשיים, בערעור שהגישה הפרקליטות, על סמך עדות של שולה זקן, לשעבר ראש לשכת אולמרט ואשת סודו.

במסגרת פרשת "מעטפות הכסף", הורשע ראש הממשלה לשעבר בקבלת מאות אלפי דולרים לשימוש פרטי מאיש העסקים משה טלנסקי, בזמן שכיהן אולמרט כראש העיר ירושלים וכשר התמ"ת. בתמורה לקבלת הכספים, סייע אולמרט לטלנסקי בקשרים עם אנשי עסקים בכירים בתחום הנדל"ן תוך ניגוד עניינים.