הרב שטרן מנע הדחה מיידית של הרב ריסקין

מועצת הרבנות הראשית החליטה לדחות את ההחלטה בעניינו של הרב ריסקין, לאחר שכבר גובש רוב שתמך באי אישור הארכת כהונתו.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ז' בסיון תשע"ה

הרב שטרן מנע הדחה מיידית של הרב ריסקין-ערוץ 7
מחבר. הרב שטרן.
צילום: בועז לב-ארי

מועצת הרבנות הראשית התכנסה היום (שני) לישיבה שגרתית, כאשר אחד הנושאים שעמדו על סדר היום היה בקשה להאריך את כהונת רב המועצה המקומית אפרת, הרב שלמה ריסקין, לאחר שהגיע לגיל פרישה.

מדובר בהליך הנחשב בדרך כלל להליך פורמלי, אולם במקרה זה התברר כי חלק מהרבנים מתכוונים שלא לאשר את הארכת הכהונה.

בין הנוכחים בישיבה התפתח דיון, במהלכו התברר כי קיים רוב למתנגדים להארכת כהונתו של הרב ריסקין, זאת בעקבות עמדותיו בסוגיות שונות בעבר, ובין היתר בסוגיית הגיור.

אולם, רב העיר ירושלים, הרב אריה שטרן, אשר צורף למועצה מתוקף בחירתו לרב העיר ירושלים לפני מספר חודשים, ביקש לדחות את ההחלטה.

הרב שטרן טען בפני יתר הרבנים כי לא ניתן לקבל החלטה כזו בלי לשמוע את הרב ריסקין, ולאחר דין ודברים בין הרבנים הוחלט לקבל את הצעת הרב שטרן ולהזמין את הרב ריסקין להופיע בפני המועצה לפני קבלת החלטה בעניינו.

מוקדם יותר פרסם ארגון רבני צוהר הודעה חריפה בעקבות הדיווח על הכוונה להדיח את הרב, "מעל הניסיון להדיח את הרב ריסקין מתפקיד רבה של אפרת מתנוסס דגל אדום של נקמה על עמדותיו ופסיקותיו ההלכתיות".

"הרב שלמה ריסקין שמנהיג את הקהילה באפרת באהבה ובמסירות ומקובל על רוב רובם של התושבים, הוא סמל ומופת להנהגה רוחנית”, הוסיפו בארגון רבני צהר. "במקום לפאר ולקלס אותו ברבים בוחרים אישים ברבנות להפסיק את כהונתו טרם זמנה משיקולים פוליטיים וככל הנראה תוך ניסיון למנות מקורבים".