עורכי דין? במקום לבכות, צאו להצביע

עו"ד הרפז: שאננות בבחירות ללשכת עורכי הדין תוביל לבחירת נציגים ערבים לוועדה לבחירת שופטים. אחר כך מתפלאים למה יש שופטים כאלה.

בני טוקר , ט' בסיון תשע"ה

עורכי דין? במקום לבכות, צאו להצביע-ערוץ 7
חברות וולונטרית? הסמכת עורכי דין
פלאש 90

בעוד כשלושה שבועות יתקיימו בחירות ללשכת עורכי הדין, ויש מי שמזהיר כי השאננות של עורכי דין שמזוהים עם המגזר הדתי והמחנה הלאומי עלולה להוביל שוב לבחירתם של נציגים ערבים ללשכה ובתוכם נציג ערבי לוועדה לבחירת שופטים ולבחירת דיינים.

עו"ד תמר הרפז מ"פורום נשים ציוניות" אומרת לערוץ 7 כי כיום ישנם 15 אלף עורכי דין רשומים ועוד אלפי עורכי דין שמזוהים עם הימין, אך בשנים האחרונות הם אינם יוצאים להצביע.

"חושבים שאלה בחירות לגילדה המקצועית ומעדיפים להישאר במשרד, וזה פשוט לא נכון. הלשכה שותפה בעיצוב מערכת המשפט בישראל והיא זו ששולחת את הנציגים שלה לוועדה לבחירת שופטים ודיינים. היום יש שם נציג ערבי למרות שהערבים הם מיעוט, כי הערבים הולכים להצביע ולכן הם תופסים כיום שליש מהנבחרים בלשכה".

לדברי הרפז אדישות הימין תוביל לבחירת נציגות אנטי לאומית ללשכה, "מלבד עורכי הדין הערבים שנבחרים יש גם לא מעט עו"ד עם אוריינטציה שמאלנית מובהקת שתומכים באקטיביזם השיפוטי של אהרון ברק. גם יו"ר הלשכה זה או ממרצ או מ'העבודה', היו מקרים בודדים שנבחר מישהו על מפלגתי.

"השמאל מבין את הכוח בלשכת עורכי הדין, וראינו איך רק לאחרונה לשכת עורכי הדין יצאה עם דו"ח על מצב המסתננים במתקן חולות ועם הודעה אוהדת כלפי המסתננים. מה שאומר שכל התקציבים של הלשכה הולכים לפעילויות של השמאל. אז במקום לבכות למה בכל פעם בכנסים מביאים שוב את טליה ששון שתדבר על דו"ח המאחזים, פשוט תלכו ותצביעו וממילא תשפיעו".