העצרת בנצרת עלית
העצרת בנצרת עלית צילום: ידידיה הנשקה

עשרות אנשים התכנסו אתמול (שלישי) לעצרת מחאה, תפילה ואחדות ברחבת סניף בני עקיבא בנצרת עילית, זאת על רקע מעשה הוונדליזם בסניף בשבוע שעבר. 

קומונר הסניף, חיים בן שיטרית, פתח את העצרת ואמר, "כתלמידיו של ר' עקיבא, שעמד בראש מורם והאמין, אנו עומדים בראש מורם ומאמינים באמונה שלימה שיהיה טוב למרות הקשיים בדרך. 'כאשר יענו אותו כן ירבה וכן יפרוץ'- האירוע שהתרחש אצלנו מדרבן אותנו להרבות את העשייה, לפעול בעוז ובענווה וכנגד ספרי הקודש שנשרפו נרבה את הקדושה ולימוד התורה בסניף".

הרב נועם קריספיל, בוגר הסניף, אב לחניכים בסניף ורב הגרעין התורני בעיר, דיבר על הצער והזעזוע מחילול ה' שנגרם בשריפת דפי הקודש, הרב הדגיש את האש שכילתה את הדפים וחיללה את הקודש וכנגד, את האש שמאירה את העיר, אש התורה ואהבת ישראל. בסיום דבריו בירך הרב את הסניף שימשיך להאיר את העיר באור התורה ואור האחדות.

רכז מחוז צפון בבני עקיבא, אשר מרזר, הביע את שמחתו מכך שחניכי, מדריכי והורי הסניף לא יצאו בהפגנות או ברוח של נקמה, אלא להיפך, מגבירים את העשייה החיובית והברוכה ומשתדלים לחזור לשגרה בצורה מהירה, הוא חיזק את ידי החניכים והמדריכים שימשיכו לעשות מלאכת קודש זו.

לאחר העצרת כינס מזכ"ל התנועה, דני הירשברג, את צוות ההדרכה של הסניף ודנו על הדרך הנכונה להתמודד עם אירוע הוונדליזם.

נזכיר כי בשבוע שעבר אלמונים פרצו לסניף בני עקיבא בנצרת עלית והסבו נזק כבד למקום. בין השאר, דגלי ישראל הושלכו בביזיון רב, צבעי גואש פתוחים ופזורים לכל עבר, ארונות ציוד הפוכים, פלורסנטים שבורים ובית הכנסת של הסניף חולל והסידורים וספרי קודש שבו הושחתו ונשרפו.

צילום: ידידיה הנשקה

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו