גילה גמליאל
גילה גמליאל צילום: פלאש 90

כנס גבעת חביבה השלישי יתקיים מחר (חמישי) בחסות ארגון 'שתיל' של הקרן החדשה. בין הנוכחים באירוע בולטת השרה גילה גמליאל מהליכוד, שלא מזמן בחרה דווקא להחרים כנס של הקרן.

נזכיר כי לפני מספר חודשים הודיעו בזה אחר זה שרים וחברי כנסת כי לא ישתתפו בכנס של הקרן החדשה. כזכור, ההחלטה לבטל את ההשתתפות בכנס החלה בחבר הכנסת יריב לוין והשר נפתלי בנט ובהמשך ביטלו את השתתפותם חברי הכנסת חוטובלי, הנגבי ושקד.

למבטלי ההשתתפות אז נודע על מעורבותה המשמעותית של הקרן בניהול הכנס רק לאחר שהסכימו להשתתף בו מאחר וסברו כי מדובר בכנס של עיתון 'הארץ'.

מחר, כאמור, צפוי להתקיים כנס גבעת חביבה שגם הוא מבית היוצר של הקרן החדשה. בכנס זה צפוי נשיא המדינה לקבל אות מטעם הקרן. כמו כן ישתתפו בו יו"ר 'העבודה', חבר הכנסת יצחק הרצוג, יו"ר הרשימה המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה, יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון ואחרים.

ברשימת המשתתפים באירוע בולט כאמור שמה של השר גילה גמליאל שבחרה להשתתף בו על אף היותו כנס של הקרן החדשה לישראל. יצוין כי הכנס יעסוק בדרכים ליצירת חברה משותפת בישראל.

כאן המקום להוסיף ולהזכיר את דבריו של מנכ"ל המרכז בגבעת חביבה, יניב שגיא, שדחה את הטענות לקשר כלכלי כלשהו בין הכנס לבין הקרן החדשה. בראיון לכתב ערוץ 7, חזקי עזרא, סיפר שגיא כי במסגרת ההכנות לכנס שאותו עורך המרכז הוזמנו גופים שונים להוביל ארבעה מושבים - שתיל, קרן אברהם, נעמת ועוד.

לדבריו, הכנס והמרכז ממומנים מתרומות, בין היתר מקרן פרידריך אברט ומקרן אלן ב. סליפקא, אולם הכנס והמרכז אינם מקבלים כל תקציב מהקרן החדשה לישראל או מהזרוע הביצועית שלה, שתיל. שגיא לא הסתיר את תקוותו כי בעתיד תתרום הקרן גם למרכז, אך הדגיש כי עד עתה הדבר לא קרה.

לדבריו כל הגופים שהוזמנו להיות שותפים לפאנלים בכנס, שותפים לתוכן, אולם אינם שותפים במימון הכנס בו כזכור, צפוי נשיא המדינה, ראובן ריבלין, לקבל אות מיוחד.

מלשכתה של השרה גמליאל לא נמסרה תגובה, במידה ותתקבל היא תפורסם במלואה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו