רגב: עם כל הכבוד לשלום חנוך

שרת התרבות מירי רגב הצטערה לשמוע את דבריו של הזמר והיוצר שלום חנוך. גם ח"כ אורן חזן הגיב: ''אבד עליו הכלח''.

רעות הדר , י' בסיון תשע"ה

מירי רגב
מירי רגב
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) הגיבה היום (חמישי) לדבריו של הזמר שלום חנוך, לפיהם הוא לא יסכים להופיע בפסטיבל ישראל באם השרה רגב תנאם בתחילת האירוע.

''הצטערתי לשמוע את דבריו של שלום חנוך, זמר אותו אני מעריכה ומוקירה, זמר שכולנו גדלנו על שיריו", אמרה שרת התרבות. ''עם כל הכבוד לשלום חנוך ויש כבוד, פסטיבל ישראל הוא אחד מאירועי התרבות הייחודיים במדינת ישראל''.

לדברי רגב הפסטיבל נתמך על ידי משרד התרבות והספורט, כפי שנתמכים אירועי תרבות וספורט רבים ברחבי הארץ. ''זומנתי על ידי מארגני האירוע לשאת דברים בערב הפתיחה של פסטיבל ישראל, וכמובן שנענתי בחיוב.

''לכבוד הוא לי להיות בין הנואמים בפסטיבל המשלב אומנים ויוצרים מהארץ ומהעולם", הדגישה השרה רגב. ''אין לי ספק, שערב הפתיחה בהשתתפות זמרים ישראלים מובילים יהיה מהנה ומרגש''.

חבר הכנסת אורן חזן (הליכוד) צייץ בחשבון הטוויטר שלו, ''אני מעדיף לשמוע את הנאום של חברתי, שרת התרבות מירי רגב, וכל פוליטיקאי אחר מאשר לשמוע את זה שאבד עליו הכלח! שלום חנוך - זמנך עבר''.

נזכיר כי ב"ידיעות אחרונות" דווח הבוקר כי שלום חנוך היה אמור לפתוח עם אלבום חדש את פסטיבל ישראל שייערך בירושלים. אתמול, יממה לפני פתיחת הפסטיבל, קיבל חנוך הודעה ממנהליו לפיה בכוונת שרת התרבות והספורט הטרייה מירי רגב לשאת דברים לפני ההופעה שלו.

אחרי שהבין כי בכוונת מארגני הפסטיבל להיענות לבקשה, הזמר העביר בתגובה מסר כי אינו מוכן לאפשר לכל גורם פוליטי לעלות ולנאום על אותה במה בה הוא יופיע באותו הערב. "לפני הכל, חשוב להדגיש שבשום אופן לא אמרתי שאני מתכוון לא להופיע", אמר חנוך.

"הקהל שלי חשוב לי יותר מכל דבר אחר ואם הבטחתי הופעה, כמובן לא אבטל אותה. כשאני סיכמתי על הופעה בפסטיבל ישראל, לא נאמר לי דבר וחצי דבר על נאומים של גורמים פוליטיים לפני".

חנוך מאשר כי ידע שנשיא המדינה ראובן ריבלין וראש העיר ירושלים ניר ברקת צפויים לשאת דברים באירוע הפתיחה, לפני תחילת ההופעה שלו. "וזה בסדר כמובן, מתוקף האירוע", מבהיר הזמר. "אבל אני לא אשלים עם העובדה שעל הבמה שלי, שבה אני מופיע, יעלה פוליטיקאי מכל צד או מפלגה ויבקש לנצל את הבמה הזו להאדרת כוחו או העברת מסרים.

''לזה אני כאמן לא הסכמתי מעולם ולא אסכים גם היום. לפיכך, היה ואכן יעלה פוליטיקאי על הבמה ויישא דברים, אני מתכוון להביע את דעתי ולהגיב בצורה חריפה, כפי שאני חושב שצריך. אני לא מתכוון להחרים את הקהל שמגיע לראות הופעה שלי".

מנהלו של חנוך, עופר נברו, ביקש להדגיש כי דבריו של הזמר לא מכוונים נגד רגב ספציפית. "אין לנו שום דבר אישי נגדה. התגובה הייתה דומה לבקשה של כל פוליטיקאי שהיה רוצה לנאום בפסטיבל לפני ההופעה".

מלשכת ראש עיריית ירושלים נמסר בתגובה "ראש העיר ניר ברקת גאה ושמח ששרת התרבות והספורט מירי רגב תשתתף ותנאם בפתיחת פסטיבל ישראל בירושלים. אנו דוחים כל ניסיון להתערבות בתכנים ובטקס הפתיחה של הפסטיבל".