רגב בפסטיבל ישראל: אוהבת את שלום חנוך

בפתיחת פסטיבל ישראל הערב בירושלים התייחסה רגב לדבריו של שלום חנוך שפורסמו הבוקר, "פלורליזם - גם כשההשקפות שונות".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' בסיון תשע"ה

שרת התרבות, מירי רגב, התייחסה הערב (חמישי), בפתיחתו של פסטיבל ישראל לדבריו של המוזיקאי שלום חנוך שפורסמו הבוקר, לפיהם הוא אינו מוכן לאפשר לכל גורם פוליטי לעלות ולנאום על אותה במה בה הוא יופיע.

"אני מעריכה את האומנים כולם ואוהבת את שלום חנוך", אמרה רגב, "עם זאת חשוב לי להדגיש כי בשם אותו פלורליזם המעניק לאומנים את חופש היצירה, אני מצפה שעיקרון זה ישמר ויכובד גם כשמדובר בהשקפות עולם שונות".

רגב אמרה עוד בפתח הפסטיבל, כי ב-54 שנותיו, הפך הפסטיבל למוקד עלייה לרגל עבור אמנים ושוחרי תרבות מכל רחבי הארץ ומכל קצוות תבל, "זהו אירוע המהווה חלון ראווה צבעוני ומרתק לתרבות, לרוח וליצירה העשירה הנרקמת במדינת ישראל, מדינה שאין בה תרבות אחת אלא שתי וערב של גוונים ועדות, דעות ואמונות שונות. אין מקום מתאים יותר מירושלים, בירתנו הנצחית, לארח את פסטיבל ישראל".

היא הוסיפה כי "ירושלים היא עיר המטפחת את הדו-קיום המרתק שבין יהודים, מוסלמים ונוצרים- שלכל אחד מהם יש את ירושלים שלו.זוהי עיר המשקפת טוב יותר מכל מקום אחר את המגוון האנושי ואת הפלורליזם המייחדים את החברה הישראלית".

"יש מקום לכולם- לחילוני, לדתי, ללבן ולשחור, לימין ולשמאל, ליהודי ולערבי. אני מתכוונת להביא לידי ביטוי את הרב- גוניות של החברה הישראלית בכל מקום במדינת ישראל".

בעקבות דבריו של שלום חנוך כתבה הבוקר רגב בעמוד הפייסבוק שלה "עם כל הכבוד לשלום חנוך ויש כבוד, פסטיבל ישראל הוא אחד מאירועי התרבות הייחודיים במדינת ישראל. זומנתי על ידי מארגני האירוע לשאת דברים בערב הפתיחה של פסטיבל ישראל, וכמובן שנענתי בחיוב".

''לכבוד הוא לי להיות בין הנואמים בפסטיבל המשלב אומנים ויוצרים מהארץ ומהעולם", הדגישה השרה רגב. ''אין לי ספק, שערב הפתיחה בהשתתפות זמרים ישראלים מובילים יהיה מהנה ומרגש''.

בהמשך היום הסביר חנוך ואמר "לפני הכל, חשוב להדגיש שבשום אופן לא אמרתי שאני מתכוון לא להופיע. הקהל שלי חשוב לי יותר מכל דבר אחר ואם הבטחתי הופעה, כמובן לא אבטל אותה. כשאני סיכמתי על הופעה בפסטיבל ישראל, לא נאמר לי דבר וחצי דבר על נאומים של גורמים פוליטיים לפני".