"מה שהרבנות עושה לרב ריסקין - לא מוסרי"

ראש רשימת צדק ומשפט בלשכת עורכי הדין מקווה שהרשימה הדתית לאומית תפעל כנגד אפליית רבנים ציוניים, "זו התנכלות לשמה".

בני טוקר , י' בסיון תשע"ה

חילול ה'. הרב ריסקין
חילול ה'. הרב ריסקין
יח"צ

ראש הרשימה הדתית בלשכת עורכי הדין, עו"ד יצחק נטוביץ', מגנה את הפרסומים על הדרך שבה מתכוונת לנהוג הרבנות הראשית, כלפי רבה של אפרת הרב שלמה ריסקין,

בראיון לערוץ 7 הוא אומר "אנחנו מתרעמים על ההתנהגות של הרבנות הראשית כנגד הרב ריסקין. המחשבה להצר את צעדיו מנוגדת למשפט, לדין ולמוסר שלנו ולכל הערכים של הציונות הדתית ומדינת ישראל''.

עו"ד נטוביץ' התייחס גם לבחירות ללשכה, הוא משוכנע שכוחות לאומיים חדשים בלשכה יובילו גם אג'נדה ציונית יותר, "קודם כל אנחנו מברכים על מינויה של איילת שקד לשרת המשפטים, זו נקודת אור. אנחנו מקווים יחד איתה להצליח לקדם הרבה דברים. כמו שאתה יודע הלשכה כפופה לשרת המשפטים בהרבה נקודות. אנחנו מתכוונים להביע את דעתנו בסוגיות כמו בית הדין בהאג והחרמות נגד ישראל. הלשכה תקים ועדה בנושא החרם על מדינת ישראל".

לדבריו, לא פחות חשוב הוא הנושא של השבת הצביון היהודי ללשכת עורכי הדין, "אחת הסיבות שהרשימה הוקמה לפני ארבע שנים, היא המטרה לשנות את הצביון החילוני ולהכניס ערכים יהודים מסורתיים ללשכה. להרחיב את הפעילות המותאמת לעורכי דין דתיים ושומרי מסורת ולפתוח את הלשכה לאוצרות המשפט העברי.

לצערי הרב, בארבע השנים האחרונות הלשכה לא תפקדה והייתה למעשה מועצה לעומתית, רוב הפעילויות היו באמצעות מחוז תל אביב והמרכז. נקווה שבבחירות נצליח לייצב את הלשכה בראשותו של אפי נווה, אנחנו מקווים שהוא יהיה ראש הלשכה, הגענו איתו לסיכומים בנושאים שונים כולל בנושאים הלאומיים".