פגישה עם השר הנכנס
פגישה עם השר הנכנסצילום: מועצה אזורית שומרון

שר התיירות הנכנס ח"כ יריב לוין (הליכוד) קיים את פגישת עבודה ראשונה במשרדו בה הציגו נציגי המועצה האזורית שומרון, ממלא מקום ראש המועצה יוסי דגן ומנכ"ל המועצה שלומי ורמשטיין את אתרי התיירות והמורשת של האזור.

בין היתר סיפרו נציגי השומרון על מספר המטיילים ההולך וגדל מדי שנה באתרי התיירות של האזור, על המעיינות הרבים, אתרי הטבע, היקבים, המסעדות והאטרקציות אשר מושכות המוני בית ישראל בכל חג ובכל קיץ.

שר התיירות יריב לוין ציין בסיום הפגישה, "קיימתי היום פגישת עבודה ראשונה עם נציגי המועצה האזורית שומרון בראשותו של יוסי דגן לקראת תחילת עבודתי במשרד התיירות. הוצגה בפניי תמונה של התיירות בשומרון, של פרויקטים שהמועצה מקדמת, לרבות בשיתוף עם משרד התיירות.

אין לי ספק כי השומרון יהיה על מפת התיירות העולמית. מדובר בחבל ארץ שיש המון מה לראות בו, קשור קשר עמוק למורשת ולהיסטוריה שלנו ואני משוכנע שאנו נראה בעזרת שיתוף הפעולה של כל המערכות, לרבות משרד התיירות ולרבות המועצה, תנועה הולכת וגדלה של תיירים לשומרון, אתרי תיירות שיתפתחו בשומרון באופן כזה שהמורשת הייחודית שלנו תקבל את הביטוי שהיא הראויה לו".

דגן בירך את השר, "פגשנו היום שר חדור לא רק באידיאולוגיה אלא גם ביכולת ביצועית והבנה מערכתית. אני חושב שנושא התיירות הוא פספוס גדול של מדינת ישראל. אני חושב שבקדנציה הזו ניתן לשדרג את המצב הקיים. התיירות הוא לא רק עוגן כלכלי משמעותי, בשומרון ובכל המדינה, אלא דרך בה מדינת ישראל יכולה להביא את כל העולם להכיר את מדינת ישראל באמת וזכותנו על הארץ דרך אתרי התנ"ך עם דגש על יהודה ושומרון. התרשמנו מאד מהירידה לפרטים והרצינות ומקווים כי בקדנציה הזו ימשיכו את העשייה של השנים הקודמות, יעצימו אותה ונביא למיליון מטיילים כל שנה בשומרון".