גרשון מסיקה
גרשון מסיקהצילום: יונתן סינדל, פלאש 90

פרשת השחיתות הציבורית מסתעפת. בערוץ 2 דווח כי העדות של עד המדינה גרשון מסיקה, ראש המועצה האזורית שומרון שהשעה את עצמו מהתפקיד, מוליכה את החוקרים לכיוונים נוספים שבהם לפי החשד הועברו כספים שלא כדין.

בעקבות עדותו של מסיקה נפתחו שתי פרשות חדשות נוספות, אחת מהן עוסקת בחשד לשחיתות בגוף ממשלתי שמסיקה היה מקורב אליו. במשטרה מאמינים כי ההתפתחויות החדשות יובילו להפללתם של החשודים בנושא.

בשבוע שעבר, נזכיר, התייצב לימינו של מסיקה רב המועצה האזורית השומרון וראש ישיבת אלון מורה, הרב אליקים לבנון.

הרב לבנון עומד מאחורי החלטתו של מסיקה להפוך לעד מדינת בפרשת ישראל ביתנו. "לא מצאו במה להפליל אותו ולכן נזעקתי. מפני שלגרשון מסיקה אכן היה מידע", אמר הרב לבנון בראיון לערוץ 2. "אני מקבל טלפון מהחוקרים, הם רוצים לפגוש אותי. הם מבקשים לחשוף את המידע שברשותו''.

רב השומרון הסביר את ההתלבטות האם להפוך לעד מדינה. "גרשון היה בבעיה הלכתית ומוסרית: האם מותר לו לחשוף שחיתות. באיזה מקום אנשים לא ישרים סמכו עליו, נתנו בו אימון שלא יחשוף אותם".

"הוא ידע שהוא ישלם על כך מחיר ציבורי. בדקנו נושא לנושא. והחלטתנו שאכן אין מנוס, שחיתות צריך לחשוף. סוף גנב לתליה", הדגיש הרב לבנון. לטענתו ישנו קו אדום אותו מסיקה לא חצה - לקיחת כספים לחשבונות פרטיים. "זהו שקר לומר שגרשון לקח לכיסו", אמר.

לשאלה האם כחלק מההסכם דרשה המשטרה מידע בפרשות נוספות שאינן פרשת ישראל ביתנו, למשל חקירות שמתנהלות סביב גורמים בבית היהודי, השיב הרב לבנון כי "אני חושב שזה חלק מנושא החקירה, זה היה חלק מנושא הדיון".