עונש קל למפיץ הסרטון הקורא לרצח שי ניצן

400 שעות לתועלת הציבור ושנת מאסר על תנאי נגזרו על אורי ברעם שהורשע בעבירות של הסתה לאלימות או לטרור ובהסתה לגזענות.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ג בסיון תשע"ה

המירוץ לגלימה. שי ניצן
המירוץ לגלימה. שי ניצן
פלאש 90

בית משפט השלום בכפר סבא גזר שנת מאסר על תנאי ו- 400 שעות שירות לתועלת הציבור על אורי ברעם שהורשע בשל הפצת סרטון שקרא לרצוח את שי ניצן.

ברעם הורשע, בין השאר, בעבירות של הסתה לאלימות או לטרור ולהסתה לגזענות.

שופטת בית המשפט, נאווה בכור, ציינה כי לחובתו של ברעם עומדת חומרת העבירות אותן ביצע ובהן הורשע, עבירות של הסתה לאלימות ולגזענות. מנגד ציינה השופטת את עברו האישי הקשה של ברעם, את שיקומו, את עברו הפלילי הנקי ואת הסיכוי הנמוך שישוב לבצע עבירות מסוג זה.

השופטת קיבלה גם את טענת סנגורו של ברעם, לפיה, "הוצגו ראיות מספקות בדבר אכיפה בררנית כלפי הנאשם, באופן שיש בו כדי להקל בעונשו".

"הנאשם פרש יריעה ממנה עולה בברור כי מקום בו כשהוגשו תלונות רבות להסתה כלפי קהלים של יהודים, מתנחלים, חיילים - כלל לא נפתחה חקירה פלילית, ואם נבדקו תלונות אלה - הסתפקה המדינה בתשובה מאוחרת, לפיה לא התקיימה 'אפשרות ממשית' לאלימות. במצב דברים זה, אין מנוס כי בין היתר מטעמי הגנה מן הצדק לא ימוצה הדין עם הנאשם נוכח התנהגות רשויות אכיפת החוק כלפיו", הוסיפה וקבעה השופטת.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, המייצג את ברעם, מסר בתגובה "גזר דינה של השופטת בכור הוא המשכה הישיר של הכרעת הדין שהייתה ועודנה כתב אישום חמור כנגד האפליה בתחום ההסתה אשר נמשכת גם בימים אלו. העונש מבטא את כלל הנסיבות לרבות נסיבותיו האישיות של הנאשם, ומהוה ענישה התואמת את האינטרס הציבורי".