המטרה הבאה של ג'יבריל רג'וב

סמנכ"ל משרד החוץ לערוץ 7: על ישראל להיערך לאפשרות של המשך ניסיונות הפגיעה, גם בפורומים בינלאומיים נוספים בדגש על עולם הספורט.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ג בסיון תשע"ה

המטרה הבאה של ג'יבריל רג'וב-ערוץ 7
ג'יבריל רג'וב
צילום: רויטרס

במשרד החוץ כבר מתכוננים למערכה האפשרית הבאה מול הפלסטינים – וזו האפשרות של יוזמת הצעה להחרמת ישראל במשחקים האולימפיים הבאים, שיתקיימו בריו דה-זנ'רו בשנה הבאה.

הדרג המקצועי במשרד כבר החל לבדוק את הנושא, לאור ההצלחה בהסרת ההצעה הפלסטינית להחרמת ישראל, בקונגרס ההתאחדות הבינלאומית לכדורגל, פיפ"א.

"המהלך של ג'יבריל רג'וב נבלם, אבל בהחלט על ישראל להיערך גם מחשבתית וגם אופרטיבית לאפשרות של המשך הניסיונות האלה, גם בפורומים בינלאומיים נוספים בדגש על עולם הספורט", אומר לערוץ 7 ארתור קול, סמנכ"ל משרד החוץ לענייני הסברה ותקשורת.

עם זאת ההליכים מול הועד האולימפי שונים כנראה באופן מהותי, מאלה של התאחדות הכדורגל, ואם תועלה הצעה מסוג זה, יחסי הכוחות אמורים להיות שונים לגמרי, כשגם עצם העלאת ההצעה ייתקל בקשיים.

המוטיב החוזר בסיפור הוא ג'יבריל רג'וב. בהצעה שהתכוון להגיש לפיפ"א הוא השתמש בכובעו כראש ההתאחדות הפלסטינית לכדורגל. אלא שרג'וב מכהן גם כשר הספורט, וכיו"ר הועד האולימפי של הרשות, ועל כן גובר החשש שינסה לעשות את הצעד הבא, בזירה הזאת.

"הפלסטינים זה מכבר בחרו לפעול בזירה הבינלאומית, בפורומים השונים, בין אם זה האו"ם על הסוכנויות השונות שלו, ובין אם בזירות בינלאומיות אחרות, כזירת הלוחמה העיקרית שלהם. זו השיטה", מבהיר ארתור קול.

במערכת הדיפלומטית, לא ייתנו לנו לנוח יותר מדי לאחר ההישג בבלימת ההצעה הפלסטינית בפיפ"א, שכן בקרב הזה נחלה ישראל ניצחון, אבל המלחמה הדיפלומטית, נמשכת במלוא כוחה.