בתוך מכבסה: אותר הטלפון של ברגותי

אנשי השב"ס מצאו את מכשיר הטלפון הנייד ממנו התראיין המחבל עבדאללה ברגותי לתחנת רדיו בעזה. בעקבות המקרה - ברגותי הועבר לתא מבודד.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ג בסיון תשע"ה

יעיד לראשונה. עבדאללה ברגותי
יעיד לראשונה. עבדאללה ברגותי
פלאש 90

אנשי שירות בתי הסוהר איתרו הערב (ראשון) את הטלפון הנייד שככל הנראה שימש את המחבל עבדאללה ברגותי בראיון שהעניק הבוקר לתחנת רדיו בעזה.

הטלפון הנייד הוברח לכלא רימון ונמצא בתוך המכבסה.

שר האסירים הפלסטיני עיסא קראקע אמר מוקדם יותר כי ברגותי החליט לפתוח בשביתת רעב, בתגובה להחלטת שירות בתי הסוהר להעביר אותו לתא מבודד לאחר המקרה החמור.

באופן בלתי מתוכנן ועל רקע הראיון של ברגותי מתוככי הכלא, אישרה בצהריים ועדת השרים לחקיקה את הצעת החוק שהגישה שרת המשפטים איילת שקד מהבית היהודי, לפיה שירות בתי הסוהר ימנע שימוש בטלפונים סלולריים ממחבלים שכלואים בישראל בגין מעשי טרור.

בהצעת החוק, שעברה להצבעה בקריאה ראשונה, נאמר כי בשנים האחרונות ניתן להצביע על מעורבות גוברת מצד כל ארגוני הטרור בכלא, במאמצים להכווין ולקדם פיגועים נגד ישראל, לרבות פיגועי חטיפה.

"השימוש בטלפונים סלולריים (המוברחים לכלא) מהווה אחד מאמצעי המפתח לקידום פעילות טרור זו, ומאפשר את החיבור בין הניסיון המבצעי והידע שבידי הכלואים, ובין הפעילים בשטח המבקשים לקדם עשייה 'צבאית'", נכתב בהצעת החוק.

עוד נאמר כי הטלפונים המוברחים לכלא משמשים לא רק את ''האסיר הבודד'', אלא גם את ''הנהגות הארגונים לשם הקמה וקיום של קשר עם תשתיות קיימות בשטח ועם המפקדות באיו"ש, ברצועת עזה ובחו"ל, וכן לתיאום בין ההנהגות בבתי הכלא השונים ולשימור פעילות ארגונית וצבאית בבתי הכלא ומחוצה להם".