דני דנון ושמעון פרס עשו "סלפי"

הנשיא לשעבר שמעון פרס ושר המדע דני דנון חשפו את הפרויקט הטכנולוגי - "תלמידים מגשרים לשלום".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ד בסיון תשע"ה

דני דנון ושמעון פרס עשו "סלפי"-ערוץ 7
דנון, פרס והתלמידים
צילום: אפרת סער

הנשיא לשעבר שמעון פרס ושר המדע דני דנון חשפו הבוקר (שני) בפני 500 תלמידים יהודים וערבים את הפרויקט הטכנולוגי של "מרכז פרס לשלום" בשיתוף חברת גוגל ורשת אורט - "תלמידים מגשרים לשלום".

במסגרת הפרויקט משתתפים מאות תלמידים יהודים וערבים מעשרות ישובים בכל רחבי הארץ במפגשים וירטואליים, בטכנולוגיות של Hangouts - Google, ליצירת דו קיום והידברות.

שר המדע דנון אמר כי "אני מתחייב לפעול בכל דרך אפשרית, כדי להעניק את הכלים הראויים לצורך המשך ההתקדמות וההתחדשות המדעית. זוהי משימה לאומית חשובה ביותר ואני גאה על הזכות שניתנה לי לפעול למימושה''.

לדבריו יש תחום אחד שלגביו אין מחלוקות. "בכל הנסיבות האפשריות, אנחנו מחויבים לשמור על המשך ההתפתחות המדעית בישראל. המדע צריך להיות נטול אופוזיציות. המפגש הזה מסמל את החתירה לשוויון הזדמנויות בתחומי המדע והטכנולוגיה, אך גם מזכיר לנו שטרם הסתיימה המלאכה להשגתו.

"משרד המדע מחויב לקדם את השינוי בגזרה הזו, להביא את המדע גם אל הפריפריה החברתית והגיאוגרפית ולגרום לכך שהנשים בישראל יזכו למקום מרכזי בקדמת הבמה המדעית, הטכנולוגית והאקדמית".

הנשיא לשעבר פרס הודה לשר דנון על הדברים והכריז על הבמה כי הוא מוביל מהלך להפיכת תכנית "גשרים לשלום" לתכנית לאומית רחבת היקף, אשר תגיע לאלפי תלמידים בכל רחבי הארץ בשיתוף חברת גוגל ורשת אורט.

"כדי להגיע לדו- קיום אמיתי במדינת ישראל ולהורדת החסמים, עלינו להביא את המדע לכולם, ליהודים ולערבים, אתם הדור הצעיר חלוץ לפני המחנה, ועל כולנו לשתף פעולה יחד עם הממשלה כדי להביא יותר יהודים וערבים להידברות ושימוש בטכנולוגיה מתקדמת ואני שמח כי חברת גוגל מכפילה את התמיכה בפרויקט. יחד נסיר את החסמים ונהפוך את ישראל לחברה טובה יותר", אמר פרס.