רה''מ נתניהו

ראש הממשלה בנימין נתניהו הבהיר היום (שני) בישיבת הסיעה השבועית של הליכוד, כי ישראל נמצאת במערכה מדינית וקרא לחברי הכנסת והשרים להתגייס למאבק הנחוש.

''אנחנו בעיצומה של מערכה מדינית. במערכה הזו מעוותים את המציאות של מדינת ישראל ופעילותה וטופלים עלינו הרבה אשמות שווא. זה לא דבר חדש. בהיסטוריה של עמנו טפלו על עמנו הרבה עלילות שווא וכך טופלים גם היום על ישראל''.

ראש הממשלה הדגיש כי ''מול המאבק הזה יש צורך בלכידות, לאגד את הכוחות בארץ ובעולם, להדוף את השקרים וגם להדוף דבר נוסף: יש כאן סטנדרט מיוחד שמייצרים עבור ישראל. יש סטנדרט אחד לדמוקרטיה, אחר לדיקטטורות ושלישי לישראל.

''אנחנו לא מושלמים", הדגיש נתניהו והוסיף כי יש הרבה מה לתקן במדינה. "כל הזמן. ישראל היא הדמוקרטיה המאותגרת ביותר על ידי כל הכוחות הקשים בתבל, אבל היא מקיימת דמוקרטיה למופת. יש דמוקרטיות אחרות שאינן מאותגרות כמונו והן יכולות ללמוד משהו על הסטנדרט שאנחנו מקיימים''.

ראש הממשלה פנה למדינות העולם. ''אני מצפה מהעולם הדמוקרטי להתייצב בקול רם וצלול וברור מאחורי מדינת ישראל בדברים העיקריים, בדבר העיקרי שהוא האמת. אני מצפה מחברי הכנסת והשרים להוביל את המהלך הזה – על האמת''.