מנכ"לית צו פיוס, אחיו של אורבך ושחקני העבר
מנכ"לית צו פיוס, אחיו של אורבך ושחקני העבר צילום: עומרי גל

דווקא בימים שהגזענות והאלימות הולכות ומתעצמות בשיח הישראלי וגם לא מעט בעולם הספורט הישראלי, היום (שני) קיימה עמותת 'צו פיוס' באצטדיון המושבה בפתח תקווה משחק ראווה בין שחקני ליגת הנוער בכדורגל של 'צו פיוס', המשחקת בימי חול בלבד, לבין כוכבי העבר של נבחרת ישראל בכדורגל, בהם: שייע ורונן פייגנבאום, לירן שטראובר, רפי אוסמו, אלון חזן, אלון חרזי, בוני גינצבורג, משה גלאם, אמיר שלח, עומר גולן, עמיר תורג'מן, נאור גלילי ועוד.

משחק הראווה אותו אירגנה העמותה, היה לזכרו של השר אורי אורבך ז"ל שכל חייו פעל לטובת קירוב לבבות והשלום בין אחד לשני היה חשוב לו עד מאוד. משכך, קרובי משפחתו של אורי אורבך ז"ל, בנו ואחיו, וחבריו הרבים שליוו אותו לאורך שנות פעילותו היו אורחי הכבוד במשחק.

המשחק הסתיים בתוצאה 6-8 לטובת נבחרת כוכבי העבר, אך בשונה ממשחקים רבים בכדורגל הישראלי, זה התקיים עם המון כבוד אחד לשני וספורטיביות יוצאת מן הכלל.

"דווקא בעיצומה של תקופה סוערת בשיח שבין המגזרים, כשביטויי גזענות ושסעים נשמעים מכל עבר, החלטנו לתעל את האנרגיות השוקקות של הציבור ולקיים משחק כדורגל לזכרו של אורי אורבך ז"ל שפעל כל חייו לקירוב לבבות", מציינת עליזה גרשון, מנכ"לית צו פיוס.

"כמי שלקחה על עצמה להניף את דגל הסובלנות והשיתוף, אנו מחויבים לצמצום הפערים בחברה, ואיחוי הקרעים שבין חילונים ודתיים, פריפריה ומרכז, מתנחלים ותל אביבים, ואין דבר חוצה תפיסות עולם יותר מאשר כדורגל", הוסיפה גרשון.

צו פיוס הקימה ומקיימת ליגת כדורגל ייחודית המונה 85 קבוצות מכל רחבי הארץ, ומאפשרת לילדים מכל המגזרים לקחת חלק בנעשה על המגרש במשחקים הנערכים כולם בימי החול. השיתוף והמפגש בין החניכים, מגובה בתוכנית חינוכית על ערכים בספורט שהושקה כפיילוט ותתרחב כבר בשנה הקרובה בגיבוי תכנית חינוכית המעודדת פתיחות וקירוב לבבות.

2 הקבוצות ומשפחת אורבך עומרי גל
נבחרת שחקני העבר עומרי גל
מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו