עולם הכרישים

כרישים זה לא מה שחשבתם ... וכרישים זה לא מה שהכרתם. תערוכה חדשה הפותחת חלון לעולם התת ימי הלא יאמן והלא מוכר של הכרישים, נפתחה השבוע.

קובי פינקלר

בתערוכה, שהופקה ע"י מומחים לכרישים ומומחים המתעדים את העולם התת ימי, מוצגים דגמי כרישים,  מעוררי השראה ותצוגה יוצאת דופן של דגמי שיניים ומלתעות אמיתיים ומאובנים נדירים.

חלק ממיצגי התערוכה מועברים ומומחשים בטכנולוגיה מיוחדת, פורצת דרך, המספקת חוויה קולנועית באמצעות חיישנים מתקדמים: על מסכי ענק באמצעות גלריה בטכנולוגיית SENSORY4 על גבי קירות, תקרה, עמודים ואפילו הרצפה מוקרנים קטעי מולטימדיה מהפנטים המאפשרים למבקר לשקוע במצולות ולהיחשף לסיפור המופלא אך גם העצוב של החיה שאנחנו לא באמת מכירים.

שנים של דייג קטלני וסיקור מוטעה מצד המדיה דחקו את הכרישים לסכנת הכחדה. התקווה האחרונה שלהם תלויה בהעלאת המודעות וחינוך הציבור למצבם האמתי, ותערוכת הכרישים חיונית כצעד ראשון לכך.

תערוכת עולם הכרישים, המוצגת בגני התערוכה( ביתן 2) עד סוף הקיץ, מציגה סיפורים עוצרי נשימה של מפגשים בין בני אדם לכרישים לצד ניתוחים מפורטים של האנטומיה המיוחדת של הכרישים, הסברים על הביולוגיה והחיישנים שלהם, וכן ניתוח אסטרטגיות הציד שלהם.

ולמי שדואג (וטוב שכך) לצער בעלי חיים, אז דעו שהתערוכה עוצבה וגובשה מבלי להשתמש בכרישים חיים.

 בסיומו של הביקור בתערוכה, מוזמנים הילדים והוריהם לפינות יצירה, חידון ופעילות סביב עולם הכרישים. תערוכה מרתקת, מעניינת ומלמדת.