הרב ישראל וייס
הרב ישראל וייסצילום: איתן אלחדז
הרב תת אלוף (במיל') ישראל וייס, הרב הצבאי הראשי לשעבר, קרא למנהיגי הציבור הדתי-לאומי להתנגד בתוקף להחלטת הצבא לבטל את העונש לחייל שאכל כריך עם בשר חזיר.

"אני קורא בקריאה נרגשת לכל מי שקדושת הצבא זורמת בעורקיו, שיקום, שיצעק, שיעלה על במת הכנסת, שיאמר: 'רבותיי, לא  ימצא חזיר במחנה יהודי', אמר הרב וייס.

בראיון לרדיו ''גלי ישראל'' הודה הרב וייס כי הוא מרגיש בודד במערכה הזאת. ''אני הופך להיות ה'לא נורמלי' היחיד שנלחם לטובת קדושי ישראל. אמרתי אתמול שרבים מן העם הזה בהיסטוריה הקרובה והרחוקה היו מוכנים להקריב את חייהם על מנת לא לאכול חזיר ואנחנו נותנים לגיטימציה, 'הכל בסדר'.

''אם הצבא מתבייש בזה אז מחר בבוקר יכנס החזיר לא 'אחד-על-אחד' אלא באלפים ואף אחד לא יוכל לומר מילה, אף מפקד לא יוכל לשפוט את חייליו וגם לא ירצה, למה לו לשפוט אם מחר בבוקר מבטלים את הקביעה שהוא קובע".

כשנשאל הרב וייס מה היה רוצה להגיד למנהיגי הציבור הדתי לאומי, ביניהם השר נפתלי בנט והרב אלי בן דהן שהוא כאמור סגן שר הביטחון, ענה "הדממה שלכם מדממת", והוסיף "עשו עם זה מה שאתם מבינים, אבל לבי שותת.

''אני לא צריך להיות המנהיג של העם כולו, זהו תפקידכם ולא משנה באיזה מקום אתם נמצאים עכשיו, אם אתם בצבא או לא. הצבא הוא של כולנו. תפסיקו לשתוק. תזעקו את זעקת העם היהודי".