החטיבה להתיישבות: עימות בין סמוטריץי לזנדברג

עימות בערוץ הכנסת בין ח"כ זנדברג לח"כ בצלאל סמוטריץ' בעקבות עתירה שהגישה סיעת מרצ לבג"צ נגד החטיבה להתיישבות.

בני משה , ט"ז בסיון תשע"ה

בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'
יוני קמפינסקי

בעקבות עתירה שהגישה סיעת מרצ לבג"צ נגד סעיפים הנוגעים לחטיבה להתיישבות בהסכם הקואליציוני שנחתם בין הבית היהודי לליכוד התקיים אתמול עימות בערוץ הכנסת בין ח"כ תמר זנדברג (מרצ) לח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי).

סמוטריץ' ציין כי בהסכמים הקואליציונים סוכם על הקמת ועדת מנכ"לים שתסדיר את מעמדה של החטיבה להתיישבות ושתלווה את מערכת היחסים בין הממשלה לחטיבה להתיישבות. הוא הוסיף לגבי קביעתה של זילבר כי לא ייתכן שהיועמ"ש יחליט עבור הכנסת מה מותר ומה אסור לו לחוקק. "אני לא עובד אצל היועצים המשפטיים, בכירים ככל שיהיו", אמר סמוטריץ'.

ח"כ סמוטריץ' הפציר בזנדברג להפסיק לפגוע בכנסת ולנסות לעקוף אותה באמצעות בית המשפט והיועצים המשפטיים כל אימת שהתוצאה הדמוקרטית לא מוצאת חן בעיניה.

בנוסף ציין שבמו"מ הקואליציוני האחרון הבית היהודי דרש שתקצוב החטיבה להתיישבות תהיה מוסדרת בבסיס התקציב כדי שלא יהיה סימני שאלה סביב החטיבה. בתשובה לטענותיה של זנדברג לגבי התנהלות החטיבה להתיישבות סיכם סמוטריץ' "אני בעד שקיפות, בואו תצטרפו אליי למאבק נגד המנהל האזרחי שבדומה לחטיבה גם טוען שהוא לא כפוף לחוק חופש המידע... אם יש עיוותים צריך לשפר אותם ואנחנו נעשה זאת".