מסוק צה"ל תוקף ברצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן
מסוק צה"ל תוקף ברצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן פלאש 90

קצין בכיר בצה"ל התייחס הערב (רביעי) לאיום הגרעין של איראן ולאיומי הטרור על ישראל.

"יש עליה ברמת איום הטרור. ארגונים הפועלים בסיני או בסוריה או מחוץ לגבולות המדינה ינסו להוציא לפועל פיגועים כולל האיום הקיברנטי ויחד עם זאת מצבנו טוב", אמר הבכיר.

הוא ציין כי מאז שנת 2000 לא הייתה כזו שנה שקטה סביב הרצועה וגם בצפון מסתיימות עכשיו 9 שנות שקט בהן לא נפגע אף אזרח, "האוייב ובעיקר החיזבאללה הנעטף באהבה רבה גם בימים אלו בידי איראן צריך לדעת שבמקרה של עימות עם מדינת ישראל הצבא יורה כבר מהיום הראשון ללחימה על פינוי כל האוכלוסיה מדרום לבנון, בסדר גודל של 1.5 מליון איש, זאת כדי לאפשר לצה"ל לפעול בצורה היעילה ביותר".

עוד הוסיף הקצין כי "אנחנו יודעים על כעשרת אלפים מטרות אורבניות בדרום לבנון שבהם מחזיק החיזבאללה נשק ולא כדאי לאיש להתעסק עימנו".

בנוגע לסוריה הוא אמר כי מצבה הוא הקשה ביותר בשנים האחרונות וכי איראן היא זו שמנהלת בפועל את המדינה למעט באזור לטקייה עם הרוב העלוואי באזור.

בהתייחסו לערבים ביהודה ושומרון אמר הקצין כי זו זירה רגישה מאד, כלשונו. "לנו יש רצון ואינטרס לשפר את כלכלתם כמו העברת הכספים, פיתוח העיר רוואבי - כולל חיבור לרשת המים וצירי כניסה, והמשך תיאום בטחוני עם המנגנונים השונים".

לסיום התייחס הקצין לנושא התקציב של צה"ל, "רוב הכסף שלנו הוא כסף להוצאות קבועות כמו משכורות, הסכמים ארוכי טווח וניהול שוטף. אנחנו הצבא היעיל בעולם לפי כל המומחים. רק בשנתיים האחרונות קיצצנו 3,600 אנשי קבע. אז מי יכול לומר שאנחנו לא מתייעלים?"