בצלאל סמוטריץ'
בצלאל סמוטריץ'צילום: דוברות הכנסת

ח"כ בצלאל סמוטריץ' (הבית היהודי) פנה היום (רביעי) לרמטכ"ל, גדי אייזנקוט, על רקע פרשת כריך החזיר במחנה משואה, בדרישה לבטל את התערבותו בהחלטת המג"ד ולהשיב על כנו את העונש שהושת על החייל.

במכתבו, תקף סמוטריץ' את התנהלות הרמטכ"ל ואת תגובת דובר צה"ל בפרשה, "נדהמתי לשמוע על התנהלותך בפרשייה, במסגרתה התערבת בצעד נדיר בהחלטות פיקודיות... בעקבות רעש תקשורתי של כתבת קול ישראל", כתב סמוטריץ'.

"כפי שבוודאי ידוע לך, פקודת מטכ"ל 34.1013 קובעת מפורשות איסור על הכנסת מזון לא כשר למתקני צה"ל. קריסה תלת שלבית של המערכת הנורמטיבית הצבאית, החל בכניעה של אלוף הפיקוד ללחץ התקשורתי בהמתקת העונש, המשיך בך- הרמטכ"ל שאף הורית על ביטול מוחלט של העונש, והגדיל לעשות דובר צה"ל בהודעה פופוליסטית לפיה 'אין לנו כוונה לחטט בכריכיהם של חיילי צה"ל'".

סמוטריץ' המשיך ותהה "איזה מסר אתה בדיוק מבקש להעביר בהתנהלותך זו לחיילי צה"ל - שפקודות שלא עולות בקנה אחד עם האופנה הרווחת אצל כרמלה מנשה - לא צריך לקיים? שמותר לעגל פינות בנושא כשרות בצה"ל? שחיילים שומרי תורה ומצוות אינם רצויים בצה"ל?".

בנוסף פנה ח"כ סומטריץ' לפרקליט הצבאי הראשי, אלוף דני עפרוני, וביקש כי יפעיל את סמכותו ויבטל את החלטת הרמטכ"ל. עוד דורש סמוטריץ' את כינוסה הדחוף של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת לדיון בעניין.