רקטות בדרום

שתי רקטות שנורו מרצועת עזה התפוצצו בשטחים פתוחים במועצות שדות נגב וחוף אשקלון. אזעקות נשמעו מוקדם יותר גם בנתיבות ובאשקלון.

ישי קרוב , ט"ז בסיון תשע"ה | עודכן: 00:36

פגיעת רקטה הלילה
פגיעת רקטה הלילה
פלאש 90

התחממות בדרום? מעט לפני השעה 23:00 אמש (רביעי) נשמעה אזעקת צבע אדום בנתיבות וביישובי המועצה האזורית שדות נגב והמועצה האזורית בני שמעון. מספר דקות לאחר מכן נשמעה אזעקה גם באזור העיר אשקלון.

שתי רקטות שנורו מרצועת עזה התפוצצו בשטחים פתוחים במועצת שדות נגב ובמועצת חוף אשקלון. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

נזכיר כי לפני שבוע נורתה רקטה בודדת מעזה והתפוצצה בשטח פתוח סמוך לגן יבנה שבדרום. בתגובה תקפו מטוסי חיל האוויר ארבע תשתיות טרור בדרום רצועת עזה.

שר החקלאות, אורי אריאל (הבית היהודי) אמר אמש בתגובה לירי בדרום כי "ארגוני המחבלים בעזה חוזרים לדפוס של 'טפטופים'. יש לנו מחוייבות לביטחון תושבי ישראל ואני מצפה שהתגובה הישראלית תהיה חריפה ומידתית ולא תסתיים רק בהפצצת שטחים ריקים".

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג (המחנה הציוני) אמר בתגובה לירי, "אני מחזק הלילה את תושבי הדרום כולו. את מקורות הירי והאויבים של ישראל יש לתקוף בכל החומרה והכח. אני רואה בחמאס אחראי באופן מלא לכל אירוע ברצועה ומזכיר כי בנושא שמירה על ביטחון אזרחינו אין אף מנהיג ישראלי שיירתע מהפעלת כל הכח הנידרש".

ח"כ חיים ילין (יש עתיד) אמר כי "אסור לתת לירי להימשך. בטרור צריך להכות בכל הכוח ולא להסתפק בהפגזת כמה דיונות, אחרת ניפגש כל קיץ במלחמות ללא תכלית במקום בבריכת השחייה.

העובדה כי מבצע 'צוק איתן' הסתיים מבלי שהושג מהלך מדיני זוהי טעות אסטרטגית המחייבת תיקון. יש לייצר מנגנון מדיני שכולל את ארה"ב, האיחוד האירופאי ומדינות ערב המתונות שמהותו התניה ברורה כך שלא יתקיים שיקום עזה מבלי שיתקיים פירוז עזה".

יו"ר ועדת החוקה, ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) אמר כי החמאס נושא באחריות ירי הטילים לישראל, "שום תירוץ אחר לא יתקבל. אני מצפה ממשלת ישראל להגיב לירי בעוצמה על מנת שלא נצטרך להיגרר למבצע צוק איתן 2 בקיץ הקרוב".

יו"ר 'ישראל ביתנו', ח"כ אביגדור ליברמן, אמר כי "אוזלת יד גוררת פשיטת רגל. המדיניות שמוביל ראש הממשלה, של הבלגה והכלה וחוסר רצון מובהק למוטט את שלטון הטרור של החמאס, מובילה לכך שתושבי הדרום תחילה ואחר-כך כל תושבי ישראל, ישובו להיות בני ערובה של המחבלים בעזה. ישראל צריכה להגיב בתקיפות ולא רק תגובה מילולית או הפצצת חולות ריקים".

ח"כ האלוף (במיל') איל בן ראובן (המחנה הציוני) אמר כי "אירועי הערב מצביעים על מגמת טפטוף אש שאל לנו לקבל אותה בשום אופן. האחריות היא על חמאס באופן מוחלט. עם זאת, עדיין לא הגיעה העת להליכה לעימות, למלחמה.

עלינו להגיב בחומרה, אך להעביר מסר שענייננו הרגעה, ועדיין ישנה דרך להימנע ולהרחיק את המלחמה, שאיננה אינטרס ישראלי. שוב ברצוני להזכיר לממשלת נתניהו שתפקידה הראשון במעלה הוא לבחון כל דרך מדינית, כדי להרחיק את האש מיישובי עוטף עזה והדרום. שיקום עזה חייב להישאר עדין כלי נשק יעיל, לצד אש הרתעתית להרחקת המלחמה ככל שניתן".

חבר ועדת חוץ ובטחון, ח"כ יואב קיש (ליכוד) אמר כי טפטופי הרקטות הוא מצב שאינו יכול יעבור לסדר היום. "לא נסבול שום ירי מצד מחבלי חמאס וארגונים קיצוניים אחרים. צה"ל ערוך היום יותר מתמיד לסיבוב צבאי נוסף ואני מציע לאף אחד לא לבחון את יכולתנו. מדינת ישראל תגיב ביד קשה נגד כל ניסיון להפרת השקט ולפגיעה באזרחיה".