בני עקיבא חוגגת 85: "מובילים מהפכה"

בימים אלו מציינת תנועת הנוער בני עקיבא 85 שנים להיווסדה, עם כ‑380 סניפים וכ‑70,000 חניכים.

תגיות: בשבע 646
רבקי גולדפינגר , י"ז בסיון תשע"ה

בני עקיבא חוגגת 85: "מובילים מהפכה"-ערוץ 7
מזכ"ל בני עקיבא, דני הירשברג
צילום: חזקי עזרא

מזכ"ל בני עקיבא דני הירשברג מציין בשיחה עם 'בשבע' כי הוא חש על כתפיו את גודל האחריות: "אני מתייחס לתפקיד שלי כמעין שותף במרוץ שליחים וירטואלי היסטורי, בו אני נושא את הלפיד בן ה‑85 שנים".

הירשברג אינו מכחיש כי האתגרים החינוכיים העומדים לפתחה של התנועה מורכבים וגדולים. "הדור הזה גדל בתקופה שהגבולות נפרצים וצריך למעשה לשרטט את הגבולות מחדש. יחד עם זאת, זה דור בעל עומק ועוצמה אדירה. אני נזכר בהדר גולדין, דרור ויינברג, רועי קליין הי"ד ובוגרים רבים אחרים שהציבו רף מאוד גבוה של קידוש השם ואני נפעם. אפשר להביט בבוגרים הגיבורים שלנו בכל מקום, כמו האנשים שלוקחים את המשפחה שלהם ומוכנים לגור ביישובי קצה, בנגב, בעיירות פיתוח, בגרעינים תורניים בכל פינה בארץ, אנשים שעמלים לבנות ולפתח את עולם התורה, את הכלכלה, המדע, היצירה, התרבות, התקשורת ובעצם, מה לא? נוצרה פה מהפכה ענקית", קובע הירשברג. "אין כיום כמעט תחום אחד שבוגרי בני עקיבא לא ניצבים בו בראש החץ. הבוגרים שלנו מובילים ובשבילם השמיים הם הגבול".

אחד התפקידים המרכזיים של התנועה בימינו, מסביר הירשברג, הוא לחזק את הציונות הדתית כחברה מובילה ומאוחדת. "זה לא סוד שהציונות הדתית הולכת ומתחדדת, מתחלקת לשבטים ולמחנות. אבל עדיין בתוך המציאות הזאת, התפקיד של בני עקיבא הוא להמשיך ולהיות תנועה שמצליחה לאגד את כולם. ילד מאיתמר, ילדה משכונה בדרום תל אביב, מרעננה ומקריית מלאכי, עולים מאתיופיה, צברים או מאוסטרליה - כולם יחד תחת אותו אידיאל ואותה שליחות".

אירוע השיא לציון 85 שנים מתקיים היום (חמישי) במושב בני ציון שבשרון. במהלך האירוע יופיע הזמר רמי קליינשטיין ויוענקו אותות למספר אישים בוגרי התנועה, הנחשבים למובילים ופורצי דרך בתחומם, ביניהם הרב חיים דרוקמן ורעייתו הרבנית שרה, השר לשעבר אורי אורבך ז"ל (האות יוענק לרעייתו מיכל), הרב והסופר חיים סבתו, הפעיל הציבורי משה מושקוביץ ועוד. הירשברג מסביר את הרציונל העומד מאחורי הערב וחלוקת האותות: "באירוע נעצור לרגע ונתבונן על כל מה שנעשה בלמעלה משמונת העשורים האחרונים. אנחנו מרימים על נס את האנשים המופלאים האלה, כדי שהחניכים שלנו יביטו עליהם וישאפו גבוה".