מוטי יוגב
מוטי יוגבצילום: הדס פרוש, פלאש 90

ח"כ ואל"מ במיל' מוטי יוגב (הבית היהודי), מח"ט ומפקד יחידת מגלן לשעבר וכיום חבר בועדת חוץ וביטחון, תוקף את הכוונות בצה"ל לפגוע ברבנות הצבאית ומתכוון לפנות בנושא לשר הביטחון יעלון.

לדבריו, "נסיונות הפגיעה בסמכויות הרבנות הצבאית לחבר את החיילים לערכי עם ישראל, הם פגיעה בחוסן צה"ל, ברוח הליחמה ובביטחון ישראל".

"הרבנות הצבאית, בתחומי פעילותה מחברת את החיילים להיסטוריה של עם ישראל, לקשר של עם ישראל לירושלים בירת ישראל, למסורת ישראל שכל אלה כשורשים לעץ הנותנים לו את הכח לגדול ולצמוח", טוען יוגב.

יוגב מציין, כי "הרבנות הצבאית הוכיחה את עצמה בכל מבצעי הלחימה האחרונים, ביבשה באוויר ובים. הרבנים הצבאיים כיום הם בוגרי תפקידי לחימה ופיקוד והיו עם הכוחות לחזק את רוחם, לפני ותוך כדי התמרונים הצבאיים ומהלכי הקרבות. כך גם קבע מבקר המדינה וכך גם אישר מבקר צה"ל תא"ל אילן הררי, שתכניה של הרבנות הצבאית מחברים את חיילי צה"ל לשורשי היהדות והציונות ומחזקים אצליהם את רוח הלחימה".

"בכל פעילות הרבנות הצבאית אין שום ניסיון של כפייה דתית", קובע יוגב. "יש פה איזו קנאת סופרים שלא באה להרבות חכמה אלא מרוח לא בריאה של פגיעה ברוח הלחימה. אני מציע לשר הביטחון ולרמטכ"ל לבחון היטב את הדברים".