אורנג'
אורנג' צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

חברת אורנג' העולמית הודיעה אחר הצהריים (חמישי) כי החליטה להפסיק את פעילותה בישראל ולבטל את שיתוף הפעולה עם חברת פרטנר.

ההודעה הדרמטית של החברה מגיעה יממה בלבד לאחר דברי מנכ"ל חברת אורנג' סטפן רישאר שהביע תמיכה בחרם על ישראל ובביטול הפעילות בארץ. 

"אורנג' לא רוצה להמשיך להחזיק את המותג שלה במדינות, שבה היא לא המפעילה הישירה", נכתב בהודעת החברה העולמית. "לפיכך, אורנג' מעוניינת לשים סוף לנתינת רישיון למותג".

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס להודעת חברת אורנג' העולמית ואמר כי "המחזה האבסודרי שבה ישראל מתגוננת מפני מטחי טילים ומנהרות טרור וסופגת גינויים אוטומטיים וניסיונות חרם לא יסולח".

נתניהו קרא לממשלת צרפת "להתנער פומבית מהאמירה והפעולה האומללה של חברה שנמצאת בבעלות חלקית של ממשלת צרפת".

בטקס לזכר חללי אלטלנה בתל אביב הוסיף ראש הממשלה, "אני קורא לטובים בידידנו לומר בקול רם שהם מתנגדים לכל סוג של חרם על מדינת היהודים".

שרת התרבות והספורט מירי רגב (הליכוד) קראה לנשיא צרפת לפטר לאלתר את מנכ"ל אורנג' העולמית, אלא אם יתנצל על דבריו. "על רקע האירועים האחרונים החמורים בצרפת, ממשלת צרפת חייבת לשדר אפס סובלנות לאנטישמיות.

"אני קוראת ליהודי צרפת והעולם להתנתק מחברת אורנג אלא אם סטפן רשאר יחזור בו מדבריו", הדגישה רגב. "הגיע הזמן שיבינו שגם ליהודי העולם ולקולות השפויים שמתנגדים לאנטישמיות ולגזענות, יש כוח''.

השרה רגב הבהירה כי אסור עם זאת לפגוע בחברת פרטנר הישראלית. "פרטנר היא חברה ישראלית שמעסיקה בארץ אלפי עובדים ואני מחזקת את ידי ההנהלה ועובדיה''.

גם חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב תקף את מנכ''ל אורנג' סטפן ריצ'ארד, אזרח צרפת, ודרש את התפטרותו. "דברי מנכ"ל אורנג' מזעזעים ומעוררי בחילה", אמר חביב והבהיר כי יקרא לאזרחי צרפת לבטל את המינויים בחברת אורנג' אם ריצ'ארד לא יחזור בו.