דניאלה וייס
דניאלה וייסהלל מאיר

דניאלה וייס, מראשי תנועת ההתיישבות "נחלה", יוצאת להגנת ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה, שהתפטר השבוע מתפקידו.

נזכיר כי מסיקה חתם על הסדר "עד מדינה" בפרשת השחיתות בה נחקר לפני כחצי שנה. מ"מ ראש המועצה, יוסי דגן, משמש כראש המועצה בפועל.

"עברנו יחד כברת דרך ארוכה מאוד, ואני באמת מאוד מעריכה אותו ואת אישיותו, את אומץ הלב והעשייה שלו למען ההתיישבות, ההתמודדות שלו ברגעי מבחן קשים", אומרת וייס בשיחה עם ערוץ 7. "שלא כמו ראשי מועצות אחרים, לו היה את האומץ להתייצב כפי שהוא התייצב. אני מצדיעה לו ומקווה שהוא יצא בשלום מהפרק הזה".

וייס הזכירה כי בחודשי ההקפאה ביהודה ושומרון, מסיקה נהג באומץ ראוי להערצה כשקרע את כתבי ההקפאה. "קמה עליו אז צעקה גדולה ודברי ביקורת, אני חשבתי אז וגם היום, שזה היה אקט ראוי להערכה, אין לעלות על הדעת להקפיא התיישבות בארץ ישראל, זה היה מעשה מזעזע של ראש הממשלה''.

"גם בהרס מאחזים, גרשון לא חשש לעמוד להתייצב ולבנות מחדש, להשקיע גם במקומות עם מחלוקות, עבדנו הרבה ביחד ואני מקווה שנעבוד עוד הרבה ביחד. זו לא עבודת סיכום, אלא רק פרק אחד, גרשון הוא אדם שורשי ואידיאליסט. עבדנו ביחד במבשרת אדומים, בעצרת בכיכר רבין שבזכותה עלה הימין, לגרשון יש חלק גדול מאוד בניצחון הליכוד, רבים צריכים להצדיע לו".

וייס משוכנעת שמסיקה לא עשה דבר עבור צרכיו הפרטיים. "גרשון לא לקח שקל אחד באופן אישי. אני מכירה את ביתו, אשתו וילדיו, את אורחותיו, מכוניתו, את כל הצורה שהוא מנהל את החיים שלו הציבוריים והפרטיים, תמיד בצניעות, בענווה, בחביבות אך גם באומץ.

"גרשון פעל כל השנים למען ארץ ישראל וההתיישבות, ואף פעם לא בהתנשאות, לא בביטול. הייתי לא פעם במשרדו כשבאו אנשים קשי יום, עם כל מיני מצוקות, הוא נתן להם תמיד כבוד, עדינות והקשבה. יש לי רק מילים טובות ואני בטוחה שהדברים שלי נאמרים גם בשמם של אנשים רבים אחרים, שיביעו את הדברים איש איש וסגנונו, כי מעשיו של גרשון ידועים ומפורסמים".