רקטה התפוצצה באזור אשקלון

לפחות רקטה אחת שוגרה מצפון הרצועה והתפוצצה בשטח פתוח באזור אשקלון. לא דווח על נזק או על נפגעים, צה"ל: מדובר בשיגור בודד.

עוזי ברוך - ערוץ 7 , י"ט בסיון תשע"ה

כיפת ברזל
כיפת ברזל
צילום: אדי ישראל, פלאש 90

אזעקת "צבע אדום" נשמעה הערב (מוצאי שבת) באזור אשקלון ובאזורים נוספים, לא ידוע על נפגעים.

על פי הערכה ראשונית הרקטה התפוצצה בשטח פתוח באזור אשקלון. דובר צה"ל אישר כי רקטה שוגרה מעזה לעבר ישראל וככל הנראה מדובר בשיגור בודד.

ח"כ חיים ילין (יש עתיד) הגיב להמשך הירי אל עבר ישראל, "מלחמת 'צוק איתן' לא הסתיימה, תשעה חודשים שבהם ממשיכים לחפור מנהרות ולירות טילים. האם מצרים צריכה עוד הוכחה לכך שחמאס הוא ארגון טרור רצחני?

לממשלת ישראל אין מדיניות צבאית ואין מדיניות מדינית. נתניהו עסוק בלפצל את משרד החוץ ולשקם את עזה מבלי לפרז אותה - ככה לא מנהלים מדינה, ככה לא דואגים לביטחון האזרחים, ככה לא נלחמים בטרור ובחרם העולמי. נתניהו שהבטיח להיות חזק ונחוש, מוכיח שוב כמה הוא חלש ורק רוצה לשרוד".

ח״כ עפר שלח, יו״ר סיעת יש עתיד, אמר "אסור לקבל את המצב שנוצר בשבועות האחרונים, שבו יש ירי - ולא חשוב של מי - מהרצועה לשטחנו. על ישראל לקבוע מדיניות ברורה, מוצהרת ועקבית של ענישה על כל ירי, ולגבות מחיר מהחמאס, שהוא האחראי בשטח. בצד זאת צריך להניע את התהליך שיתנה את שיקומה של עזה בפירוז ובמניעה של כל ירי מהרצועה. חוסר המעשה הצבאי והמדיני מבטיח שהסיבוב הבא בפתח".

ח"כ האלוף (במיל') אייל בן ראובן (המחנה הציוני) מסר "המצב בעוטף עזה לא טוב. אנחנו עדים לירי שבועי מהרצועה כאשר חמאס, ככל הנראה, לא מצליח להשתלט על ארגוני הטרור הג'יהאדיסטים שפועלים ממרחבו. מדינת ישראל איננה יכולה לקבל זאת וחייבת לתת הגנה לתושבי הדרום.

התגובה צריכה להיות אל מול הנושא באחריות – החמאס. ועם זאת, יש להגיב בחומרה, תגובה כזו שתבהיר את כוונותינו לעצירה מוחלטת של הירי מעזה, אך שתאפשר לחמאס עוד הזדמנות להשתלט על המרחב ולאפשר קיץ שקט לתושבי האזור. נשק השיקום ומתן האפשרות לתושבי עזה – האזרחים, אלו שאינם טרוריסטים לחזור לחיים סבירים עדין רלוונטי וראוי, למרות הקשיים להמשיך ולנקוט בו. ראוי שנתמוך כולנו עם תושבי עוטף עזה בכל מה שנדרש על מנת לעזור להם בימים הלא קלים הללו."

מוקדם יותר היום אמר בכיר סלפי ברצועה ל"אל-קודס" כי "הארגונים הסלפים ימשיכו לירות רקטות על ישראל - כדי למנוע פתנה גדולה יותר בהיגררות לעימות פנימי גדול נגד חמאס".

הערב התייחס אלוף (מיל׳) עמוס גלעד, ראש האגף הביטחוני-מדיני במשרד הביטחון לירי מצד ארגוני טרור לעבר ישראל.

"ההרתעה עובדת במלוא עוצמתה; חמאס מבינים את זה ועושים הכל כדי למנוע ירי", אמר גלעד. "ככל שניתן להעריך, על בסיס כל המודיעין שקיים, ההרתעה תהיה תקפה גם בחודשים הקרובים... מדברים על קיץ חם, אני חושב שקיץ חם יהיה חם בטמפרטורות", העריך גלעד.