"לזמן לבירור את דגן ואשכנזי"

ח"כ מגל מבקש מיו"ר הועדה לביקורת המדינה לזמן לבירור את הרמטכ"ל לשעבר וראש המוסד לשעבר, שלכאורה סירבו להיערך לתקיפה באיראן.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"א בסיון תשע"ה

יזומנו לבירור? דגן ואשכנזי
יזומנו לבירור? דגן ואשכנזי
צילום: מיכאל שבדרון, פלאש 90

ח"כ ינון מגל (הבית היהודי) פנה הבוקר (שני) ליו"ר וועדת ביקורת המדינה, קארין אלהרר, וביקש ממנה לזמן לצורך בירור את ראש המוסד לשעבר, מאיר דגן, ואת הרמטכ"ל לשעבר, גבי אשכנזי.

מגל ציין כי בקשתו לזמן את השניים באה בעקבות דברים שנאמרו אמש בכנס הג׳רוזלם פוסט, מהם עולה כי השניים סרבו לכאורה לבצע את הנחיית ראש הממשלה, להיערך לתקיפה באיראן.

בכנס שנערך אתמול נכנס ראש המוסד לשעבר דגן לעימות עם העיתונאית קרוליין גליק, כתבת מעריב והג'רוזלם פוסט, לאחר שגליק טענה בפניו כי על פי פרסומים זרים אשכנזי ודגן מנעו את התקיפה באיראן וסירבו להיערך אליה.

דגן השיב לגליק, כי "אף פעם לא סירבנו פקודה של ראש הממשלה. יש לנו מערכת חוקית. לגייס שלוש דיביזיות זו החלטה של הממשלה. אם זה היה מתקבל בדרך חוקית, היינו מצייתים". לדבריו, "גם הקבינט וגם ראש הממשלה צריכים לפעול לפי החוק. מה שהוא ביקש מאיתנו הוא משהו שצריך להיעשות בפורום אחר".

אשכנזי הוסיף בפאנל, כי "ראש הממשלה שאל לדעתנו לגבי תקיפות. לפי מקורות זרים בתקופתי גם היו יכולות גרעיניות באזור, נתקבלה החלטה וניתנה פקודה. אף אחד לא מסרב להחלטה של ממשלה. הכנו את האופציה הצבאית אבל אף פעם לא התערבנו בשיקול הדעת של הממשלה. אף אחד לא יכול להתעלם מהמערכת המשפטית בישראל, גם לא נתניהו".