טקס הוקרה - יחידות מילואים מצטיינות
טקס הוקרה - יחידות מילואים מצטיינות צילום: דובר צה''ל

בבית הנשיא בירושלים נערך היום (שני) טקס יחידות מילואים מצטיינות במעמד הנשיא ראובן (רובי) ריבלין, שר הביטחון משה יעלון, הרמטכ''ל גדי איזנקוט וקצין המילואים הראשי, תת-אלוף הושע פרידמן.

במהלך הטקס הוענקו ל-15 יחידות מילואים מצטיינות אות הוקרה על תרומתן הבולטת ופעילותן השוטפת. ביחידות המצטיינות משרתים אנשי מילואים הממשיכים להתנדב מעבר לשנות השירות הנדרשות וכאלה המשרתים מספר רב של ימי מילואים.

היחידות קיבלו אות הצטיינות על המחויבות הגדולה לצה"ל, ביצוע תפקידם במסירות ובאחריות רבה תוך חתירה מתמדת למצוינות והישגיות.

"אנשי המילואים- אתם מיעוט הולך ופוחת- עומס כבד מדי מוטל על קבוצה קטנה מדי של אנשים", אמר הנשיא ריבלין. ''מי שמשרת במילואים הוא לא 'פראייר', הוא חלק מהמפעל הציוני."

שר הביטחון יעלון שיבח את אנשי המילואים ואמר כי "הנכונות לעזוב הכול- את המשפחה, מקום העבודה והחיים הנוחים- אינה מובנת מאליה. ההתגייסות, לעיתים עד חירוף הנפש, בעיתות מלחמה ובימים של רגיעה; ההבנה כי ללא כוח המילואים באוויר, בים וביבשה, לוחמים ותומכי לחימה, בעורף ובחזית, יתקשה צה"ל להכריע את האויב.

''כל יחידה ומשימתה, איש ואישה וייעודם. פרט ועוד פרט המרכיבים שלם שהוא גדול מסכום חלקיו, ומעניקים ערך מוסף יוצא דופן לצבא ההגנה לישראל ולמדינת ישראל", דברי שר הביטחון.

צילום: דובר צה
צילום: דובר צה

הרמטכ''ל רא''ל גדי איזנקוט אמר כי "כצבא העם- שעוצמתו באנשיו, אסור לנו לתת לחילוקי הדעות בחברה הישראלית לפגוע ביכולתו של צה"ל לפעול ולממש את יעדיו. עלינו להיות צבא ממלכתי, צבא שמכבד את חייליו באשר הם, צבא שמאפשר מרחב חיים משותף ללא הבדל בין דת, גזע, מין ואמונה''.

אינזקוט פנה לריבלין, ''כבוד נשיא המדינה, זוהי הפעם הראשונה בה אתה מארח טקס זה במשכנך, וזוהי הוכחה נוספת לקשר העמוק שלך לצה"ל. אני מודה לך על שפתחת בפנינו את שעריך, וגאה להציג בפניך את יחידות המילואים המצטיינות של צבא ההגנה לישראל''.

למפקדי היחידות המצטיינות וחייליהן אמר הרמטכ''ל כי "אות ההצטיינות שאתם מקבלים הוא אות של הוקרה, הערכה ותודה- לא רק מצה"ל, אלא גם מהחברה הישראלית כולה, ממנה אתם באים ואליה אתם שבים בתום האימונים או המשימות המבצעיות. זהו אות שמסמל את היוזמה המאפיינת את יחידותיכם, את האחריות, שהיא סמן ימני עבורכם, את העשייה המבצעית הענפה ואת המקצועיות שבה אתם פועלים. זהו אות של תודה למשפחות התומכות, שמאפשרות לכם להוסיף ולתרום מעצמכם.

"מוכנותכם היא התשובה הטובה מכולן, והיא שתבטיח את ביטחון המדינה ואת הבטחת קיומה. אני יודע כי נוכל לסמוך על המיומנות ועל המקצועיות שלכם בכל פעולה שנידרש לה. אני יודע כי בהישמע הקריאה- אתם תתייצבו כתף אל כתף עם כוחותינו הסדירים, ערוכים ומוכנים לפעולה. אני מצדיע לכם, ישר כוחכם", דברי איזנקוט.

רשימת היחידות המצטיינות

פיקוד הצפון:
גדוד בינוניים, עוצבת הבשן.
פלוגת החייאה קדמית, חטיבת גולני.
גדוד חיל רגלים, עוצבת הגליל.
גדוד חיל שריון, עוצבת המפץ.

פיקוד המרכז:
גדוד חיל רגלים, אוגדת יהודה ושומרון.
גדוד סיור, עוצבת עידן.
גדוד תותחנים, עוצבת הפלדה.
גדוד הקשר, עוצבת האש.

פיקוד הדרום:
יחידת הסריקה בפיקוד הדרום.
גדוד חיל רגלים, עוצבת אדום.
גדוד חיל רגלים, עוצבת סיני.

פיקוד העורף:
גדוד חילוץ, מחוז ירושלים.

חיל האוויר:
היחידה לשיתוף פעולה.
טייסת "האחת".

אגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה:
גדוד הובלה במרכז ההובלה.