נשות הכותל, הבוקר
נשות הכותל, הבוקרצילום: מרים אלסטר

ביומן ערוץ 7 הבאנו את עדותה של ש', תושבת הרובע היהודי שנכחה היום (שני) בתפילת שחרית ברחבת הכותל המערבי והייתה עדה לאופן בו מגניבות נשות הארגון המכונה 'נשות הכותל' ספר תורה אל רחבת תפילת הנשים, על אף שאין מדובר ביום ראש חודש, היום בו הם נוהגות לקיים תפילות במקום.

ש' מספרת כי היא, כמו גם נשים רבות אחרות מתושבות הרובע היהודי, מדירות את עצמן מרחבת הכותל המערבי, על מנת להימנע מעימות עם הנשים המתפללות כשהן לבושות בטליתות, כיפות ותפילין.

"בראש חודש יודעים שלא כדאי להגיע כי יש מהומה עם שוטרים ויס"מניקים מסביב לקבוצת נשים שלא אמורות להתפלל שם כי הן קיבלו מקום אחר, ברחבת דוידסון, אבל המשטרה עוצמת עין ומאפשרת להן להתפלל ברחבת הכותל".

בדבריה מדגישה ש' כי כל עוד תפילות הנשים נעשות בשקט לה עצמה אין בעיה איתן, גם לא כאשר הן מגיעות למקום עם טליתות, תפילין וכיפות ו"מתחפשות לגברים", כלשונה, ואולם כאשר הן פוצחות בשירה קולנית של התפילה, באופן המנוגד להלכה ומפריע לגברים המתפללים בסמוך, הדבר מפריע גם לה עצמה ולכן היא מעדיפה שלא להגיע למקום ולהתפלל בביתה.

"אני מתפללת לרפואתם של כמה אנשים ונשים ולזיווגם של כמה ולכן חשוב לי לכוון בתפילה. משום כך בראש חודש אני לא מגיעה לכותל כי יש הפרעות", היא מוסיפה ומספרת ומגיעה לאירוע שהתרחש הבוקר: "באתי לתומי היום, יום כ"א בסיוון, ואני רואה את הקבוצה הזו של הנשים המעוטרות בתפילין ובטלית.

''אין לי בעיה עם זה, אבל אז הן הוציאו ספר תורה וקראו בתורה. זה מאוד הפריע לי כי הרגשתי שהכניסו את ספר התורה בהיחבא לרחבת הכותל. קראו מהתורה ומיד לאחר מכן מהר מהר ספר התורה הוסתר בתוך שמיכות והוכנס לתיק טיולים גדול".

"יש במקום הרבה שוטרים וכשהערתי לאחת השוטרות היא אמרה לי 'תסתלקי מפה מהר. את מפריעה כאן'. אמרתי לה שיש כאן ספר תורה שהכניסו אותו בהיחבא ולא בהיתר, בתוך שמיכות ותרמיל גדול והמשיכו בתפילה...".