דרך לא קלה. דמסקי
דרך לא קלה. דמסקיצילום: מטה דמסקי

שריה דמסקי, יועצו של שר החקלאות אורי אריאל, הכריז על מועמדותו לראשות המועצה האזורית שומרון, זאת לאחר שברביעי האחרון הכריז גרשון מסיקה על התפטרותו מהתפקיד.

דמסקי, בן 37 תושב אלון מורה, שימש עד לאחרונה כיועצו של השר אורי אריאל, שימש כיו"ר מזכירות אלון מורה, כיו"ר הועדה החקלאית של שומרון, בנימין והר חברון, כסמנכ"ל משק אחיה, כיהן כעוזרו של הרב אליקים לבנון, הוביל הקמת וליווי פרויקטים בתחומי ההתיישבות בשומרון ובבקעת הירדן ומשמש כסמג"ד במילואים.

במכתב ששלח דמסקי לתושבי המועצה בו הוא מכריז על מועמדותו לתפקיד כתב "מתוך תחושת שליחות אמיתית, וטובת השומרון כולו, ולאחר התייעצויות רבות עם גורמים בכירים בהתיישבות, ובפרט אנשי ציבור מהשומרון, החלטתי להתמודד לראשות המועצה.

עשייתי הציבורית לאורך השנים במערכות השלטון המקומי והארצי יחד עם נסיוני במגזר העסקי, מביאים תמהיל חדש ומוצלח לתפקיד, יחד עם רקורד מוכח של עשייה בשטח. אני יודע שהדרך אינה קלה, אך העידוד הרב שאני מקבל מתושבי היישובים השונים הינו ברור וחד, ומראה את הדרך לניצחון. אני תפילה שהקב"ה ייתן לי את התבונה לקחת את העשייה הברוכה שנעשתה עד היום בשומרון, ולהצעיד את השומרון קדימה!"

שר החקלאות אורי אריאל בירך על הכרזת המועמדות ומסר, "נוכח האתגרים הרבים הניצבים בפני ההתיישבות בכלל והשומרון בפרט, שמחתי לשמוע על הכרזתו של שריה דמסקי לתפקיד ראש המועצה האזורית שומרון. מהיכרות קרובה לעשייתו ופועלו של דמסקי בשנים האחרונות, אני סמוך ובטוח שהוא האיש הנכון והראוי ביותר לתפקיד ראש המועצה. אין לי ספק שאיש עשייה כמוהו יתרום רבות לפיתוח ולביסוס השומרון ותושביו".