אם שואלים את אוהדי יריבות מועדון הכדורסל של מכבי תל אביב בכדורסל, יודו כולם כי מבחינת המכבים אליפות הליגה המקומית היא החשובה ביותר עבורם, ולשם כך כל האמצעים כשרים.

לטענת אותם אוהדי היריבות, לכל אורך השנים פעלו ראשי המועדון הצהוב מתל אביב בכל מיני דרכים בכדי להבטיח שהאליפות תישאר אצליהם. אם במספר פעמים מועטות ביותר, איבדו הצהובים את האליפות לקבוצות אחרות, היה זה באורח פלא ובמקריות בלבד.

בכל שאר הפעמים, שידה של מכבי תל אביב הייתה על העליונה, לא היה זה בגלל איכות הסגל וחולשת היריבה דווקא, כי אם בעיקר בזכות קשרי ראשי הצהובים. כך יטענו וטענו אוהדי היריבות.

היום (שלישי), הצדיקו ראשי הצהובים את טענות האוהדים, כשבמכתב ששלחו לראשי מנהלת ליגת ווינר סל דרשו שלא להקדים את משחקי הגמר, באם יעפילו אליהם.

לפני כשבוע הודיעה מנהלת הליגה, כי אם סדרות חצי הגמר יסתיימו ב"סוויפ" - ניצחון חלק של שתי הקבוצות בכל אחת משתי הסדרות, אזי שמשחקי הגמר יוקדמו מתאריך ה-22 לחודש, ל-17. 

יש לציין כי הקדמה זו של משחקי הגמר, היא לטובת שתי הקבוצות שיעפילו לגמר וגם לטובת שחקני הנבחרת הישראלית שיקבלו עוד שבוע מנוחה לקראת אליפות אירופה בכדורסל שתתקיים בתחילת חודש ספטמבר.

במכבי תל אביב כאמור, שלחו מכתב לראשי המנהלת כי הם דורשים שגם במקרה של סוויפ בסדרות חצי הגמר, לא יוקדמו המשחקים המכריעים. הסיבה לכך היא בשל פציעתו של כוכב הצהובים דווין סמית' והרצון להכשיר אותו לקראת משחקי הגמר. אם יוקדמו המשחקים, ככל הנראה לא יחלים לחלוטין הכוכב הצהוב, ועוד חמישה ימים יעשו לו יותר טוב בהחלט.

דרישה זו של הצהובים התקבלה בזעם רב, כשלאורך העונה כולה התרעמו אלה על לוח המשחקים המרווח שנמשך עד מאוחר. פתאום כשרוצים להקדים, אך זה לא מסתדר להם, הם מעדיפים לאחר.

ממנהלת הליגה נמסר: "מנהלת הליגה קיבלה את פנייתה של מכבי אלקטרה תל-אביב לא להקדים את משחקי הגמר ותתייחס לבקשה זו רק לאחר סיום סדרות חצי הגמר".