הארץ דיווח בזמנו על השעייתו של אנסקי
הארץ דיווח בזמנו על השעייתו של אנסקיצילום: פלאש 90

האם מתבררת הסיבה לכך שבעיתון 'הארץ' לא נרשמה ולו מילת ביקורת על העלאתו של המחזה שנכתב בהשראת סיפור חייו וכתביו של ואליד דקא, המחבל שהיה חבר בחולייה שחטפה ורצחה את החייל משה תמם הי"ד? בהחלט ייתכן שכן. מדברים שמתפרסמים בעיתון עצמו עולה כי המחבל נהג  לפרסם מאמרים ב'הארץ'.

הדברים עולים בפרסום אגב אורחא של מערכת העיתון שכותבת בהתייחסות לפרשה כי "הציבור הישראלי התוודע אל האסיר הביטחוני וליד דקה, הן בזכות מאמריו המתפרסמים מדי פעם בפעם ב'הארץ' ובעיתונים ערביים בישראל...".

בהמשך הדברים מתוארת גם ב'הארץ' דרכו של המחבל אל השמאל האיסלאמי בישראל ובהמשך לחזית העממית לשחרור פלשתין, "הוא אף יצא לאימונים צבאיים בסוריה והיה חבר בחוליה שחטפה ורצחה את החייל משה תמם ב-1984. דקה טוען שלא ידע על החטיפה והרצח וממילא לא נטל בהם חלק. בית המשפט לא קיבל את גרסתו וגזר עליו עונש מאסר עולם", מקפידים לספר ב'הארץ'.

יצוין כי הנתון אודות היות המחבל מכותבי המאמרים של 'הארץ' מופיע גם באתר 'ויקיפדיה', שם נכתב כי "לאורך השנים פרסם מאמרי דעה קבועים בביטאון מפלגת בל"ד 'פסל אל-מקאל' וכן מאמרים ב'הארץ'". שם מצוין גם כי ההצגה המדוברת, 'הזמן המקביל', נכתבה בהשראת סיפורו ו"שם ההצגה מתייחס למה שמכנה דקה בכתביו הזמן המקביל, שהוא תקופת המאסר שלו, מקום בו הזמן עומד מלכת".

צילום הדברים מתוך 'הארץ':