רוברט אילטוב
רוברט אילטוב פלאש 90

יו"ר סיעת 'ישראל ביתנו', חבר הכנסת רוברט אילטוב, משבח את שר החינוך, נפתלי בנט, על החלטתו להוציא את ההצגה 'הזמן המקביל' על חייו ובהשראתו של המחבל ואליד דקה מסל התרבות.

לדבריו אם ירצו חברי ועדת סל התרבות להתפטר "שיתפטרו", כלשונו.

בימים האחרונים שיגר אילטוב מכתב לשרת התרבות מירי רגב בדרישה להפסיק את תקצובו של תיאטרון אל מידאן המעלה את ההצגה. לדבריו יש לדאוג לכך שפעולות שעניינם ל דה לגיטימציה של מדינת ישראל לא יממונו על ידי המדינה. עוד הוסיף אילטוב וקבע כי לא יתכן שהמדינה תממן פעילות "תרבותית" של טרוריסט שהרג. ההצגה נכתבה  על מנת שהציבור יראה את אורח חייו של הטרוריסט כשלקורבן הרצח אין אפשרות לחיות את המשך חייו.

עוד ציין והדגיש כי דרישתו אינה נוגעת להצגה בלבד אלא לתיאטרון כולו שכן כאשר משפחת תמם, משפחתו של החייל שנחטף ונרצח, מגיעה לשערי התיאטרון לבטא את רגשותיה הכואבים היא סופגת קללות ונאצות מצד אנשי התיאטרון. "המשפחה מותקפת בצורה בלתי מתקבלת על הדעת. בוודאי שאתנגד שהשחקנים והתיאטרון ימשיכו לעודד טרור באופן עקיף או ישיר. לא יכול להיות שיקראו במילות גנאי למשפחה שאיבדה את היקר לה מכל".

לדבריו כשם שהשמאל מבקר את השר בנט וקובע כי איש אינו חייב לבוא ולראות את ההצגה, כך יש לזכור שאיש "אינו חייב לתקצב את הבושה הזו שאנחנו חווים אותה", כלשונו.

חבר הכנסת אילטוב מעיר ומציין כי את המכתב שלח לשרה רגב זמן קצר לאחר כניסתה לתפקידה ולדאבונו עד כה לא קיבל ממנה תגובה כלשהי. מנגד הוא שב ואומר כי "חשוב לפרגן לשר בנט על החלטתו".

אילטוב מוסיף ומציין כי הוא מצפה גם מעיריית חיפה ומכל גורם ממלכתי המממן את התיאטרון לקבל החלטה לפיה יופסק תקצובו של המוסד.