הלל וייס
הלל וייסצילום: יוסי זמיר, פלאש 90

פרופ' הלל וייס, מרצה אמריטוס באוניברסיטת בר אילן, שמח על החלטת האוניברסיטה שלא לאשר את קיומם של אירועי חודש הגאווה במרחב הציבורי של הקמפוס.

בראיון לערוץ 7 הוא אומר כי הוא גאה באוניברסיטה "שסירבה לאפשר לאנשים שמייצגים את התועבה הזאת, לקיים את האירועים שלהם במרחב הפתוח. הם גורמים נזקים לאנושות וזה שעוצרים את זה, גורם לי לשמחה גדולה".

לדבריו, טוב שקמים באומץ ועוצרים את החרפה הזאת, "בר אילן היא אוניברסיטה דתית שמחוייבת לערכי התורה, וכאן מדובר בדברים חמורים. ברוך ה' שלאוניברסיטה יש את האומץ ואני שמח שכמו שהשמאל הקיצוני נמצא כעת בירידה עצומה כך גם בנושאים האלה שהוא מייצג אותם".

וייס מצהיר שאין לו שום בעיה עם סטודנטים הומואים, "אני לא רודף אנשים באופן פרטי, גם אם הם הומוסקסואלים או לסביות, יש לי בעיה עם ההתארגנות שלהם, כי זה גורם להרס המשפחות, להרס הקדושה.

הם גורמים לכך שכמו באירופה, הילודה תרד למינוס, או לגרום לתופעות מזוויעות כמו פונדקאות וניצול כפי שראינו בנפאל. אני שמח שהאוניברסיטה הציבה קו אדום וגאה גם בבית היהודי שהעמדות שלו בבחירות, בנושאים האלה, הוצגו בצורה לא מגומגמת".

נציין כי מטבע הדברים יש שלא מרוצים מההחלטה. חברת הכנסת ציפי לבני כתבה "הייתי גאה להיות בוגרת אוניברסיטת בר אילן - עד ששמעתי על התנהלותם מול הקהילה הגאה".‬‎‏

חברת כנסת סתיו שפיר אמרה כי "זוהי חוצפה שלא תיאמן...כולנו חייבים לעמוד מולה באמירה ברורה. כך לא ייעשה במוסד אקדמי במדינת ישראל של שנות ה-2000. לא ייתכן שמוסד אקדמי יתערב כדי למנוע את חופש הביטוי של תלמידיו".