קייטנה בלתי מוגבלת - סיפור לילדים

מכל הארגון והעשייה למען הקייטנה אנחנו אולי נותנים מעט, אבל מקבלים המון סיפוק וגאווה.

תגיות: אתנחתא 647
עדי דוד , כ"ג בסיון תשע"ה

קייטנה בלתי מוגבלת - סיפור לילדים-ערוץ 7
הלוואי שכבר יגיע החופש הגדול ואיתו הקייטנה הכי מיוחדת מכולן.
איור: עדי דוד

כשחזרתי מבית הספר ראיתי על השולחן את החוברת מהמתנ"ס עם כל הקייטנות שהם מציעים השנה.

ראיתי שהשנה יש המון אפשרויות: מחנה ספורט וקייטנת אמנות, מועדון ספרות וחבורת זמר. אני עוד זוכרת את קייטנת החיות ואת מחנה ההישרדות שבהם השתתפתי לפני כמה שנים.

בשנה שעברה אמא של ציפי ארגנה קייטנת אימהות. כל יום היינו אצל חברה אחרת ואחד מהוריה היה אחראי. טיילנו, יצרנו, שיחקנו וחקרנו, הכול בהתאם למקצוע או לתחביבים של מארחי הקייטנה באותו יום.

ניסיתי לשחזר את כל הרעיונות והפעילויות שמהם נהניתי בקייטנות בשנים שעברו. המחשבות והזיכרונות העסיקו אותי בזמן שהרמתי את שקית הבגדים שאני תורמת. השנה לא אירשם לאף קייטנה. הרמתי את שקית הצעצועים הישנים. השנה לא אבקש מאחרים שיפעילו אותי. הוספתי את כלי המטבח שאמא הניחה למעני בצד, ויצאתי עמוסת שקיות אל הפארק.

לאה ואורית היו עסוקות בסידור הדוכנים. גילה משכה חוט חשמל מחלון ביתה המשקיף לפארק, וחגית העמידה את מכונת הפופקורן לצד הפלטה המיוחדת להכנת פנקייקס. את תכולת השקיות שהבאתי חילקתי בין הדוכנים השונים. הצעצועים לשולחן של דפנה - שם ימכרו משחקים יד שנייה, הבגדים לפינה של רונית שאפילו הצליחה לאלתר תא מדידה, והכלים לדוכן כלי הבית. המדשאה כולה מלאת פעילות, היריד הגדול ייפתח בעוד שעה ועד אז הכול צריך להיות מוכן.

אני יודעת שאני עוד צעירה בשביל לערוך יריד, ובהחלט קטנה מדי בשביל לנהל קייטנה, אבל השנה אני שותפה בשני הדברים. הסניף שלי מארגן קייטנה מיוחדת לילדים מיוחדים. מכל הארץ יגיעו לכאן ילדים עם מוגבלויות, ואנחנו נדאג שיהיה להם הכי כיף שאפשר. הבוגרים של הסניף יהיו החונכים, ואנחנו, הצעירים, נהיה צוות התמיכה. ממני ביקשו לבנות לוח זמנים ורעיונות לפעילויות. מזל שהייתי בעבר בכל מיני קייטנות. רשמתי לעצמי דברים שעשיתי בקייטנה בשנים שעברו, וסימנתי את הדברים שבהם הכי נהניתי ושיתאימו לילדים המיוחדים שיגיעו. יונית, הקומונרית, הבטיחה שתבדוק כמה אתרי טיולים ופארקי שעשועים שהמלצתי עליהם. בכסף שנרוויח מהמכירות ביריד נממן את האוכל, החומרים והפעילויות של הקייטנה.

אנשים התחילו להגיע ולהתפעל ממגוון הדוכנים והפעילויות שהצענו. מהדוכן שלי יכולתי לראות את המשפחות שקנו פיצה בשולחן של איילת וחנה והתיישבו לאכול, את הילדים שניסו את כוחם בעמדת הקליעה למטרה ובדוכן היצירה, ואת הארמונות המתנפחים שבתוכם קפצו ילדים. גם אליי מתחילים לגשת אנשים ואני מוכרת להם כרטיסי הגרלה.

הערב מתחיל לרדת, והמון האנשים מתחיל להתפזר. נכון שהחופש עוד לא התחיל, ומחר לומדים כרגיל, אבל למרות שעבדתי קשה אני מאושרת. היריד היה הצלחה גדולה, והוא היה הפתיח לקייטנה שלנו. בחיוך אני חושבת על המורה אילנה שבאה במיוחד לדוכן שלי, קנתה עשרה כרטיסים ולא הפסיקה לשבח אותנו על המסירות והנתינה שלנו. היא כנראה לא הבינה שמכל הארגון והעשייה למען הקייטנה אנחנו אולי נותנים מעט, אבל מקבלים המון סיפוק וגאווה.

הלוואי שכבר יגיע החופש הגדול ואיתו הקייטנה הכי מיוחדת מכולן.