בזמנכם החופשי

האם ידעתם שאוריגמי יכול גם לעטר גוף תאורה?

תגיות: אתנחתא 647
עפרה לקס , כ"ג בסיון תשע"ה

בזמנכם החופשי        -ערוץ 7
קיפול בריבוע
צילום: אייל ראובני

אוריגמי, אמנות קיפול הנייר, מקבלת את מלוא הבמה בתערוכה חדשה שתיפתח ביום ראשון, ד' בתמוז. קיפולי הנייר בתערוכה לא רק יוצרים צורות גיאומטריות מרהיבות אלא גם חיות מורכבות, תכשיטים ואפילו טכניקות מעורבות עם מתכת, עץ, עור ו... בטון. גלריית בית מאירוב, חולון. למשך חודשיים.

*****

אמונה אלון מוציאה ספר לילדים על מישהו ש'רק בעיניים עצומות רואים אותו'. הכוונה לאלוקים. אלון כותבת על אלוקים שנמצא בעולמם של כל הילדים. הוא נמצא בכל מקום, אין לו גוף, הוא בן אלמוות ואוהב את כולם, ואת כל זה היא כותבת בצורה נפלאה. זמורה ביתן.

*****

אחרי חיפושים רבים, אישיים ומוזיקליים, אריאל זילבר מתארגן להוצאת אלבום חדש. בדיסק הוא מתחבר מחדש לשיריו של שמוליק צ'יזיק, היוצר האהוב עליו, ששיתוף פעולה ביניהם בעבר הניב שירים שהפכו למיתולוגיה, כמו "רוצי שמוליק" ו"שרית הספרית". בימים אלה הוא משחרר את "לאן פנתה אהבתנו", שיר של צ'יזיק שמצא על קלטת ישנה והוקלט מחדש.

*****

במוזיאון ארץ ישראל לא מחכים לחופשה הגדולה ומזמינים את הילדים למסיבת פיג'מות שתתקיים בח' בתמוז, במסגרת אירועי לילה לבן בתל אביב. סיורים לאור עששיות, סיור בלשי דיגיטלי (כולל סמארטפונים), סדנאות יצירה, שעת סיפור וסרטים בפלנטריום הם רק חלק מההפתעות שמכינים שם לילדים, וגם למבוגרים שילוו אותם.

*****

דפנה דקל הבליחה לתודעה של כולנו עם 'סלאח שבתי' ובהמשך עם קריירת משחק מפוארת. במהלך השנים היא גם יצרה מוזיקה, אך כבר תקופה ארוכה שלא חידשה בתחום. דקל מוציאה כעת את "שיעור באהבה", שיר שייכלל באלבום חדש שרובו הוא מיטב היבול המוזיקלי שלה. בין השירים: "הצילו", "מה קרה" ו"זה רק ספורט".

ofralax@gmail.com