ישראל מלחמה: נבחרת ישראל במצור בבוסניה

נבחרת הכדורגל של ישראל תפגוש מחר את הנבחרת הבוסנית למשחק במסגרת מוקדמות יורו 2016. בבוסניה מאבטחים את הנבחרת כמו במבצע סודי.

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ד בסיון תשע"ה

ישראל מלחמה: נבחרת ישראל במצור בבוסניה-ערוץ 7
שחקני הנבחרת לאחר הניצחון על בוסניה בפעם הקודמת
צילום: פלאש 90

הנבחרת הישראלית ידעה ימים קשים ומורכבים בעברה, אבל גם הוותיקים שבה לא זוכרים כזו אבטחה סביבם במשחקים בינלאומיים, כמו זו שמתקיימת בימים אלו ממש בבוסניה.

הנבחרת הישראלית תפגוש מחר (יום שישי, לאחר כניסת השבת) את הנבחרת הבוסנית בעיר זניצה, העיר הרביעית בגודלה בבוסניה-הרצגובינה.

זצינה רחוקה 70 ק"מ מעיר הבירה סראייבו, המקום בו נחתו שחקני הנבחרת הישראלית. מרגע נחיתתם במדינה המוסלמית בחלקה, הוקפה הנבחרת הישראלית על ידי כוחות שיטור גדולים ורבים. 

שחקני הנבחרת הופתעו לנוכח האבטחה הכבדה סביבם, "מלפנים נסעו לפני האוטובוס שלנו שני רכבים משטרתיים, מאחור וידא רכב משטרתי נוסף כי אין סכנה מצידיי האוטובוס, ובנוסף אליו גם רכב גדול עם שישה שוטרים בוסניים ועוד שתי ניידות נוספות".

הנסיעה שארכה שעה הייתה חלקה, בעיקר בשל העובדה כי הכביש בו נסעה הנבחרת נסגר לתנועת אוטובוס הנבחרת הישראלית בלבד. 

גם בבית המלון שבעיר זניצה, בו שוהה הנבחרת הישראלית, ובקרבתו תשחק מחר את משחקה החשוב מול הנבחרת הבוסנית, תוגברה האבטחה. מאבטח בוסני בתוך המלון, ניידות משטרה מחוץ לו ואפילו סרט סימון משטרתי שתוחם את סביבות המלון.

ראשי הנבחרת הישראלית הביעו תמיהה לנוכח האבטחה הכבדה, ועל פי דבריהם נראה כי מטרת האבטחה הכבדה והדרמטית היא להוציא מאיזון את שחקני הנבחרת, שהרי ניצחון ישראלי על הנבחרת המקומית, יהווה את סיום דרכה האירופית של בוסניה במפעל. עבור ישראל, 3 נקודות במשחק החשוב מחר, יגדילו את סיכוייהם לעלות אל השלב הבא מהמקום השלישי.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il