לברון ג'יימס אחרי הפציעה הבוקר. גם כשחזר לא הצליח לעזור
לברון ג'יימס אחרי הפציעה הבוקר. גם כשחזר לא הצליח לעזור צילום: רויטרס

זה אף פעם לא נגמר עד שזה נגמר. אחרי משחק שלישי מצויין, קליבלנד רשמה לפנות בוקר תבוסה ביתית, כשבלאט מנסה כמעט את כל הכלים העומדים לרשותו, אבל הווריורס פשוט היו טובים יותר, והתוצאה בסיום מעידה על כך יותר מכל, 103-82 לווריורס.

קליבלנד דווקא התחילה את המשחק בצורה טובה. טימופי מוזגוב ואימאן שמפרט, הובילו את הקבוצה ליתרון 0-7 מהיר, וסטיב קר מיהר לנצל פסק זמן.

הווריורס צמצמו את הפער, אבל לברון ג'יימס ומוזגוב, שוב הצליחו להגדיל ל-7 הפרש. לאט לאט סטםו קרי, הריסון בארנס ודריימונד גרין נכנסו למשחק, ונטלו את ההפרש, כשהם מסיימים את הרבע ביתרון 31-24.

וכאן החלה השעטה של גולדן סטייט קדימה. קליי תומפסון פתח את הרבע השני עם שלשה והעלה את היתרון ל-10, וקליבלנד לא הצליחה למצוא תשובה. 

באמצע הרבע השני, קינג ג'יימס ספג מכה ממצלמת טלוויזיה, דימם מראשו וגרם לאוהדים המקומיים לא מעט דפיקות לב. 
האורחים כמובן ניצלו את ההלם, ולא נתנו לקאבס לחזור למשק, כשהם מסיימים את המחצית ביתרון 48-38.

ברבע השלישי קליבלנד רצה, והיה נראה כי היא בדרך הנכונה. מתיו דלבדובה ירה שלשות אך נאלץ לרדת לספסל למספר דקות לשם קבלת טיפול רפואי, טריסטן תומפסון נלחם, ומוזגוב הצליח לצמק במהלך הרבע את ההפרש, כשקליבלנד מצליחה לסיים את הרבע ב-6 הפרש בלבד לרעתה, 76-70.

אבל הרבע הרביעי סימן את ההתפרקות של קליבלנד. גולדן סטייט רצה לאורך כל הרבע, והתוצאה בסיום, תבוסה ביתית כואבת, ועכשיו הכל פתוח בסידרת הגמר המותחת הזו.

לברון ג'יימס הפעם לא הפגין משחק טוב במיוחד וסיים עם 20, כשהוא מפנה את הבמה לטימופי מוזגוב שסיים עם שיא אישי בפלייאוף של 28 נקודות ו-10 ריבאונדים. מן העבר השני, סטפן קרי המצויין קלע 22, ואינדרה איגודאלה הוסיף גם כן 22, כולל ארבע שלשות.