ברגל ימין: צ'ילה פתחה את הקופה אמריקה

הנבחרת שמארחת את טורניר הכדורגל הדרום אמריקאי פתחה עם ניצחון, 0:2 על נבחרת אקוואדור. כבשו: וידאל ו-ורגאס.

נרי וייס , כ"ה בסיון תשע"ה

צ'ילה ואקוואדור, ראש בראש
צ'ילה ואקוואדור, ראש בראש
צילום: רויטרס

בזמן שמדינה שלמה התכוננה למשחק הרביעי בסדרת גמר ה-NBA, בצד השני של העולם יצא לדרך טורניר הכדורגל היוקרתי של דרום אמריקה - קופה אמריקה.

אם תרצו, קופה אמריקה הוא המונדיאל של יבשת דרום אמריקה, ומשכך זכיה בטורניר זה משמעותו - הנבחרת הטובה ביותר. אחרי שאיכזבו בגדול בטורניר העולמי הקודם, המונדיאל, הפעם לנבחרות ברזיל שאירחה את המשחקים העולמיים בקיץ הקודם ולארגנטינה עם שלל הכוכבים וליונל מסי בראשם, אסור למעוד. כל דבר מלבד זכיה בתואר תהיה עבורם אסון של ממש.

אך לצד ארגנטינה וברזיל, צריך לקחת בחשבון עוד שתי יריבות עיקריות למירוץ אחר התואר היוקרתי. צ'ילה המארחת וקולומביה ששחקניה נמצאים בכושר שיא.

מי שפתחה את המשחקים באופן רשמי הייתה המארחת, צ'ילה. הצ'יליאנים פגשו כבר במשחק הראשון, שהתקיים הלילה (בין חמישי לשישי) את הנבחרת שתתמודד איתה על המקום הראשון בבית הקל יחסית, נבחרת אקוואדור. 

לאקוואדורים אמנם אין שם של נבחרת עם היסטוריה גדולה ושחקנים אדירים, אך מהבית הקל יחסית ובצירוף מספר שחקנים איכותיים ובלתי מוכרים היא יכולה לעשות את ההפתעה ולהפעיל לשלב הבא היישר מהמקום הראשון בבית.

החגיגה התחילה עוד לפני שריקת הפתיחה עם שלל ריקודים ומופעי פירוטכניקה, וגם לאחר שריקת הפתיחה אפשר היה לראות על כר הדשא ריקודים, בעיקר כאלה של שחקני צ'ילה.

המארחים שלטו במשחק ללא עוררין, אך לא הצליחו לפצח את הגנת האקוואדורים, ושני הניסיונות היחידים אליהם הגיעו במחצית הראשונה, הסתיימו בלא כלום.

אל המחצית השניה עלתה צ'ילה מרוכזת יותר וחדורת מוטיבציה, ואילו האקוואדורים הלכו והתעייפו. בדקה ה-67, ארתורו וידאל הוכשל ברחבת השער של הצהובים מאקוואדור, ואת בעיטת העונשין מ-11 מטרים כבש פנימה והחגיגות ביציעים החלו.

בדקה ה-84 זה כבר הוכפל. אלכסיס סאנצ'ס הנפלא מסר כדור עומק מדהים לאדוארדו ורגאס, ולצ'יליאני נותר רק לשאול את השוער להיכן הוא רוצה את הכדור. 

כאמור, צ'ילה פותחת את הטורניר היוקרתי עם ניצחון 0:2 חשוב על היריבה האפשרית למקום הראשון בבית, ניצחון שייתן לה דחיפה גדולה בטורניר אותו היא מארחת.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il