מעל פסגת הר הזיתים
אלפים חלקו כבוד ליוסל'ה רוזנבלט

במלאת 82 שנה לפטירתו של "מלך החזנים" הופיעו יצחק מאיר הלפגוט ודובל'ה הלר בפסגת הר הזיתים. "אירועים כאלה יחזירו את הביטחון להר".

בני טוקר , כ"ה בסיון תשע"ה

אלפים חלקו כבוד ליוסל'ה רוזנבלט-ערוץ 7
קונצרט החזנות בהר הזיתים
צילום: מנדי הכטמן

אלפי בני אדם השתתפו אמש (חמישי) בקונצרט חזנות בפסגת הר הזיתים, במלאת 82 שנים לפטירתו של 'מלך החזנים' יוסל'ה רוזנבלט.

מי שיזם את הקונצרט הוא הרב הלל הורוביץ, יו"ר מועצת בתי העלמין בירושלים ובשיתוף עם האגף לתרבות תורנית במשרד החינוך ובעיריית ירושלים. באירוע הופיעו החזן העולמי יצחק מאיר הלפגוט והחזן דובל'ה הלר, בליווי 90 נגני התזמורת הסימפונית ירושלים - רשות השידור, בניצוחו של המאסטרו אלי יפה, ובליווי מקהלת החזנים הירושלמית, מקהלת זמרת י-ה ומקהלת בנימין.

בין המשתתפים ניתן היה לראות את הרב הראשי לישראל דוד לאו, ראש עיריית ירושלים ניר ברקת ורב העיר ירושלים הרב אריה שטרן.

"מועצת בתי העלמין בירושלים שמה לעצמה כמטרה לחזק את ההר", אמר הרב הורוביץ לערוץ 7. "אנחנו סובלים מבעיות ביטחון לא פשוטות, אין כאן ריבונות, הדרך היחידה להחזיר את הביטחון היא שעם ישראל יחזור להר הזיתים. לכן צריכים להיות כאן כמה שיותר אירועים כמו קונצרט החזנות הזה".

"כולם שואלים מה עם הביטחון ומדוע המשטרה לא פועלת, אבל זה תלוי בנו, אם ניצור כאן רצף של תנועה יהודית להר הזיתים זה מה שיביא את הביטחון", הסביר הרב הורוביץ. "כל ירושלים מקופלת בהר הקדוש הזה, מנהיגים לאורך כל הדורות נקברו כאן. לא יעלה על הדעת שנתנתק מהמקום הזה, שזה אבן היסוד של ירושלים".טוען....