קטיף בגוש עציון
קטיף בגוש עציון צילום: marabu.pr@gmail.com

קרוב ל- 10,000 מבקרים השתתפו בסוף השבוע בפתיחת עונת קטיף הדובדבנים בגוש עציון. לפסטיבל הגיעו מבקרים מכל רחבי הארץ ומכל גווני האוכלוסייה.

קטיף הדובדבנים אפשר ליחידים ומשפחות לערוך "קטיף עצמי" במטעים של קיבוץ ראש צורים בשיטת "אכול כפי יכולתך".

במועצה מציינים כי האירוע העניק למבקרים את האפשרות להתנסות בפעולת קטיף ולחוש ממלאכת עבודת האדמה כמו גם לקחת חלק באירוע ססגוני הכולל שוק איכרים, דוכני מזון, טעימות ממעדני שף הפסטיבל, פינות יצירה לילדים, הופעות, פינות ישיבה מוצלות ועוד.

בקיבוץ כפר עציון, ראש צורים ומגדל ישנם כ-350 דונם של מטעי דובדבנים וגודגדנים. מזג האוויר הקריר ששרר במהלך החורף הביא לצמיחה עשירה במטע הדובדבנים.

"על פי הערכה של החקלאיים המקומיים, אנו צופים לכמות עשירה של פירות במהלך העונה. החקלאות הינה ענף משמעותי ביותר במרחב גוש עציון. ניתן למצוא מאות דונמים של שטחים חקלאים הכוללים כרמים, עצי פרי ובעיקר דובדבנים. התוצרת החקלאית של גוש עציון כוללת פירות רבים, יקבים ויינות מפורסמים בזכות איכותם וזכו עד היום בפרסים רבים", אמרו בגוש עציון.

ראש המועצה דוידי פרל, אמר כי "זהבה גלאון רוצה לסמן 10,000 איש שבאו היום לקטוף דובדבנים ולחזק את גוש עציון ויהודה ושומרון. ואנחנו אומרים היום לזהבה גלאון ולכל המחרימים - סלינו על כתפנו הבאנו ביכורים מכל קצוות הארץ באנו לתמוך במתיישבים.

''פסטיבל הדובדבנים מהווה הזדמנות להביע הזדהות ותמיכה בגוש עציון להיחשף לנופים המיוחדים של גוש עציון, לחוות חוויה מרגשת של קטיף עצמי במטעי האזור וליהנות מחגיגה שלמה לכל המשפחה".

גד כהנא מנכ"ל עמותת התיירות ציין כי "גוש עציון הוא חבל ארץ ייחודי שהתברך בשפע אתרי תיירות ומורשת היסטוריים ואנו מזמינים את הציבור להמשיך וליהנות מהם".