90 ק"מ למען החיילים הבודדים

תלמידי ישיבת אמי"ת חברותא ברעננה מסכמים שנה במסע רגלי מרעננה לירושלים תחת הכותרת "בשבילם אני יכול- צועדים למען החיילים הבודדים"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ו בסיון תשע"ה

ישיבת אמי"ת חברותא ברעננה
ישיבת אמי"ת חברותא ברעננה
צילום: ישיבת אמי"ת

תלמידי ישיבת אמי"ת חברותא (ע"ש ביננפלד) בכפר בתיה, ערכו השבוע מסע רגלי בן 90 ק"מ מבית ספרם ברעננה לכותל בירושלים, תחת הכותרת "בשבילם אני יכול- צועדים למען החיילים הבודדים".

ישיבת אמי"ת חברותא היא ישיבה יחודית המעניקה הזדמנות לתלמידים שמסיבות שונות לא מצאו את מקומם במוסדות החינוך הרגילים , על ידי התמחות במגמות מוזיקה, סיירות ובעלי חיים .

הרב אבינעם אלמגור, מנהל ישיבת אמי"ת חברותא, אומר כי הרעיון של המסע למען החיילים הבודדים הגיע מהתלמידים, שבחרו לציין כך את סיום שנת הלימודים. "מאז מבצע צוק איתן, והלווייתו של שון כרמלי, כולנו מרגישים שהחיילים הבודדים שעזבו הכל ובאו להגן על המדינה הם מופת חינוכי וסמל של ערבות הדדית, של נתינה ושל מסירות.

החלטנו לזכור ולהזכיר אותם לכלל הציבור ולכן אנו צועדים לזכרם מכפר בתיה ברעננה ועד הכותל המערבי בירושלים. אם הם יכולים לעזוב משפחה ובית ולעלות להלחם למעננו ,אנחנו יכולים לצעוד 90 ק"מ למענם ולהעלאת זכרם. אני מאמין שכבית חינוך המקנה ערכים - מסע כזה הוא שיעור לחיים שאף תלמיד לא ישכח".

אלישיב אדלר, תלמיד י"ב וממארגני המסע סיפר "החיבור לחיילים הבודדים נותן לי ולחברים כח לעמוד במסע הזה. הם עושים כל כך הרבה בשבילי אז אני רוצה להראות שבשבילם אני יכול".

החלק המרגש במסע היה באמצע הדרך כשהתלמידים נפגשו עם בני משפחתו של חלל צהל שון כרמלי הי"ד, חייל בודד שנפל במבצע צוק איתן ואשר להלוויתו הגיעו עשרות אלפי אזרחים לכבדו.

התלמידים צעדו במסע עד לכניסה לירושלים ומשם לכותל המערבי שם ערכו טקס לכבוד החיילים הבודדים וקראו מכתבים שכתבו בקריאה לראשי המדינה לחבק את החיילים הבודדים בצה"ל ולכבד את זכרם של החיילים הבודדים הנופלים.