הבימה
הבימהצילום: קובי פינקלר

שרת התרבות, מירי רגב (ליכוד), עומדת מאחורי החלטותיה בעניין תקצוב מוסדות התרבות, ומבהירה כי לא תתקצב מוסדות שיהיו שותפים לחרמות.

"מוסדות שיעשו דה-לגיטימציה למדינת ישראל - לא יקבלו מימון. זו לא סתימת פיות. מדינת ישראל מצויה בחרמות בינלאומיים; הצלחנו מול פיפ"א ומנכ"ל אורנג' העולמית שהתנצל ואין סיבה שיהיו חרמות מבית", אמרה רגב הבוקר (ראשון) בראיון לתוכנית הבוקר בערוץ 2.

שורה ארוכה של אמנים מחוגי השמאל הישראלי חתמו בסוף השבוע על עצומה המופנית נגד שר החינוך נפתלי בנט ושרת התרבות מירי רגב.

"אנו - יוצרות, יוצרים ואישי תרבות מכל תחומי האמנות מוחים נגד הצעדים שנוקטים בשבועות האחרונים משרדי הממשלה כלפי יוצרים ואנשי תרבות שיצירותיהם או השקפותיהם אינן עולות בקנה אחד עם הרוח המנשבת במשרדים אלה", נאמר בעצומה. "נמשיך להישיר מבט במציאות, להביע את דעתנו ולציית לצו מצפוננו גם אם נידרש לשלם על כך מחיר".

"על אף האיום הישיר על מטה לחמנו, לא נצנזר ולא נעקר את יצירותינו בגלל חוקים אימתניים, הפחדות ואיומים, לא נסתתר ולא נוריד פרופיל" הוסיפו המוחים. "אנו הם הקולות שאותם אתם מבקשים להשתיק. אנו מקווים בכל מאודנו שישראל לא תידרדר ותהיה למדינה שבה אמנים המביעים את עמדותיהם מוכנסים ל'רשימה שחורה'".

בין החתומים על העצומה גם אנשי תרבות בולטים בעבר ובהווה כדוגמת גילה אלמגור, יהונתן גפן, משה איבגי, מוני מושונוב, יהודה אטלס, רמי הויברגר ורבים אחרים