הבטיחו וקיימו: מכבי ת"א בכדורגל מינתה מאמן

סלביסה יוקאנוביץ', המאמן הסרבי שהוליך את ווטפורד העונה חזרה לפרמיירליג, ייאמן את הקבוצה בעונה הקרובה

ניצן קידר - ערוץ 7 , כ"ז בסיון תשע"ה

הבטיחו וקיימו: מכבי ת"א בכדורגל מינתה מאמן-ערוץ 7
צהוב מהיום. יוקאנוביץ'
צילום: מהטלוויזיה

ג'ורדי קרויף היה לחוץ למנות כמה שיותר מהר מאמן למכבי ת"א במקום פאקו איסטריין שסיים את תפקידו בקבוצה לאחר עונת הטרבל החלומית – והערב נסגר המינוי.

המאמן הסרבי, סלביסה יוקאנוביץ', חתם בצהובים והוא יעמוד על הקווים בעונה הקרובה. יוקאנוביץ', 46, אימן בעונה האחרונה את ווטפורד מהליגה השנייה באנגליה, שאותה הוביל, אחרי עונה מצויינת אל הפרימייר ליג היוקרתית.

קריירת האימון של הסרבי החלה, איך לא, בפרטיזן בלגרד. לאחר מכן הוא אימן בתאילנד, בבולגריה, ביוון, ומשם בעונה האחרונה, הגיעה לאנגליה.

יוקאנוביץ', טרום תקופתו כמאמן היה גם שחקן מוערך בנבחרת יוגוסלביה, ושיחק לא רק באיזור הזה, אלא גם בספרד, ואפילו בפרימייר ליג עצמה.

בעלי הקבוצה, מיץ' גולדהאר, בירך על המינוי ואמר: "אנחנו מרוצים מאוד שהצלחנו להחתים את סלביסה במיוחד לאחר ההצלחה שלו בליגת המשנה באנגליה וכמובן לאור ההתעניינות הרבה מצד מועדונים נוספים". 

גולדהאר אמר כי הוא בטוח שהביא איש מקצוע מהמעלה הראשונה. "הוא מאמן מנוסה ויש לו את היכולות להוביל את המועדון צעד אחד קדימה מבחינה מקצועית. אין ספק שהניסיון הרב שלו כשחקן כולל הופעות בינלאומיות וכן לאור העובדה שהוא משמש כמאמן החל משנת  2007 יעזרו למכבי תל אביב להגשים את מטרותיה הן בזירה המקומית והן בזירה האירופית".

יוקאנוביץ' התראיין לאתר הרשמי של המועדון והבהיר כי הוא נרגש להצטרף לקבוצה. "מכבי היא מהקבוצות הגדולות בארץ, אני יודע שבשנים האחרונות מכבי זכתה באליפויות ולאחרונה עשתה עוד עונה נהדרת. אני רוצה לשפר את הקבוצה ומרגיש שזו הזדמנות נהדרת בשבילי וגם בשביל מכבי".

המאמן הסרבי ביקש גם לשלוח מסר לאוהדים כשאמר: "אני מודע לאחריות הגדולה שעליי . אני לא מבקש סבלנות, אנחנו נצטרך להיות מוכנים מיידית. אני מפוקס על האתגרים הגדולים שלפנינו ולא חושב קדימה לשנה הבאה. אני יודע שלמכבי יש אוהדים נהדרים בכדורגל ובכדורסל, אני בטוח שהם ידחפו איתנו ויהיו איתנו בכל רגע". 

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il