עו"ד דב הלברטל, שעורר סערה לאחר שפרסם מאמר שפגע במשפחות שלושת הנערים הי"ד באתר 'כיכר השבת' ועורר זעם רב, התנצל הערב (שני) אך לא חזר בו מתוכן הדברים.

בפתח התכנית "השירים שאהבנו" בתחנת הרדיו "קול חי" ביקש הלברטל לפתוח בהתנצלות על המאמר שפרסם. עם זאת, הדגיש כי הוא חוזר בו מהניסוח - ולא מהתוכן.

"תכנית זו למעשה תוכננה לפני מספר ימים. דווקא זה נותן את ההזדמנות להבהיר ולהתנצל על מאמר שפרסמתי, אתמול למעשה בלילה, פורסם באתר 'כיכר השבת' ודן בעניינם של שלושת החטופים. המאמר בעצם עניינו להביע ביקורת חריפה על מה שניתן לכנות 'ההוליוודיזציה של המוות'. בזה אין בי מקום לחזור.

"אבל הניסוח, הניסוח שנכתב בהרבה ציניות וחריפות, פגע במאות אנשים שפנו בכתב ובעל פה בעקבות המאמר, בהקשרים שונים ובמקומות שונים, וגם כך נטען ואפשר להבין את זה, זה פגע גם במשפחות.

אז על התוכן, על זה אולי לא צריך להתנצל, לשם אני מפנה את הקוראים, אבל על הצורה אני בוודאי חייב להתנצל ואני מתנצל ללא סייג ולכן בהזדמנות זו אני למעשה מחבק, עד כמה זו נשמעת איזו אמירה ערטילאית, את המשפחות היקרות שאיבדו את יקיריהן, שמילים לא יוכלו להכיל את הסבל שהן עברו ואת מה שהן עוברות וגם את הציבור שנפגע בעניין כל כך רגיש וחמור, וייחודי במקרה הזה, אני מתנצל על זה ללא סייג. על הסגנון, על החריפות''.

הלברטל אמר כי מאמרים פובליציסטיים מביאים לעתים את הכותב למחוזות שאינם ראויים בניסוחם. "אולי בעניין הזה גם שינינו את השיר הראשון ונתחיל עם השיר 'אדרבא' בביצוע מחודש של יוסי גרין והילדים, זה מתאים גם בתוכנו להתנצלות ולהבהרה הזו, ילדים זה ביטוי לתמימות וטוהר, זה בעצם מה שביקשנו באותה ביקורת על העניין של שלושת החטופים, הי"ד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו